קריית אונו מובילה בהוצאת היתרי בנייה לפינוי בינוי - 0404
קריית אונו מובילה בהוצאת היתרי בנייה לפינוי בינוי דוברות עיריית קרית אונו

קריית אונו מובילה בהוצאת היתרי בנייה לפינוי בינוי

על פי דו"ח התחדשות עירונית לשנת 2017 שפרסמה הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, קרית אונו מובילה בהוצאת היתרי בנייה לפינוי בינוי בדירוג 10 הערים המובילות. מהדירוג שפורסם עולה, כי בקרית אונו אושרו 1,559 יחידות דיור במסגרת היתרי בנייה שניתנו עד סוף 2017.

אמנם נתון זה מדרג אותה שנייה בטבלה אחרי תל אביב עם 1,602 יחידות דיור, אולם מספר יחידות הדיור שאושרו ביחס לגודל האוכלוסייה מדרג את קריית אונו כמובילה. אחריה מדורגות יהוד מונסון ונהרייה.

גם בדירוג 10 הערים המובילות באישור תכניות במסגרת פינוי בינוי תל אביב מדורגת ראשונה עם 5,748 יחידות דיור. אולם, כשבוחנים את מספר יחידות הדיור שאושרו במסגרת תכניות פינוי בינוי, קריית אונו מובילה בדירוג ביחס לגודל האוכלוסייה עם 2,500 יחידות דיור.

לדברי סמי מצלאוי, יו"ר חברת מצלאוי ובעלי החברה, המקימה בעיר בימים אלו את פרויקט אונו פריים, מציין כי, "בשנת 2001 יזמנו ובנינו את פרויקט פינוי בינוי הראשון בישראל בעיר קרית אונו, והגשמנו את חלומן של משפחות רבות. מאז ועד היום קריית אונו הפכה לשם נרדף לפרויקטים התחדשות עירונית ודוגמא לעיר מתחדשת.

התחדשות עירונית היא העתיד והפתרון להגדלת היצע הדירות במרכז הארץ. אני שמח שעיריית קריית אונו החליטה להאמין ברעיון ולקדם אותו יחד איתי ולהביא את קרית אונו למובילה בתחום. קריית אונו הפכה למבוקשת מאוד ומושכת אליה קהלים מגבעתיים, רמת גן וקריית אונו עצמה. כמו בפרויקטים קודמים אנו צופים שגם לפרויקט זה יגיע קהל איכותי המבקש לעצמו דירה באזור איכותי עם חווית מגורים משודרגת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]