פרסום ראשון: צה"ל יערער על עונש חבר החולייה שרצחה את ינאי ויסמן וידרוש מאסר עולם - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

פרסום ראשון: צה"ל יערער על עונש חבר החולייה שרצחה את ינאי ויסמן וידרוש מאסר עולם

בית המשפט הצבאי ביהודה, הטיל היום (ראשון) 35 שנות מאסר על מחבל קטין אשר סייע לרצוח את ינאי ויסמן הי"ד לפני כשנתיים בפיגוע בסניף רמי לוי בשער בנימין ואשר פצע יהודי נוסף במקום. בית המשפט נמנע מלהטיל על המחבל מאסר עולם וזאת בשל כך שהינו קטין.

משפחתו של ויסמן קיבלה את פסק הדין בזעם רב ודרשה מהשופטים להטיל על המחבל מאסר עולם וזאת לצורכי הרתעה ומניעת פיגועים. בנוסף, גזר בית המשפט על המחבל פיצוי למשפחתו של ויסמן על סך 1,000,000 ש"ח וכן סכום נוסף של 250,000 ליהודי הנוסף שנפגע בפיגוע.

מתוך האלבום המשפחתי

צה"ל מתכוון לערער על גזר הדין שניתן למחבל וידרוש עונש של מאסר עולם – כך נודע לראשונה לחדשות 0404.

מדובר צה"ל נמסר כי, "מפסק הדין עולה כי המחבל תכנן מבעוד מועד, עם שני מחבלים נוספים, לבצע פיגוע דקירה נגד יהודים במתחם המסחרי בשער בנימין. החוליה הצטיידה בסכינים והגיעו למקום במטרה לבצע את הפיגוע. חברי החוליה פצעו תחילה באורח קשה אזרח ישראלי שהיה במתחם ולאחר מכן דקרו למוות את סמ"ר טוביה ינאי ויסמן ז"ל.

‏סמ"ר טוביה ינאי ויסמן ז"ל, נאבק בגבורה עם המחבלים וסיכל את המשך הפיגוע ועל כן קיבל צל"ש מפקד פיקוד המרכז על אומץ ליבו והדוגמה האישית שהפגין במהלך הפיגוע. ההליכים כנגד שאר חברי החוליה עדיין מתנהלים".

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את המשפחה: "היום נגזר דינו של קטין, אחד מרוצחיו של ינאי ויסמן הי"ד. הרוצח קיבל 35 שנות מאסר, הוא לא קיבל מאסר עולם, דבר שמבחינתנו חמור ביותר. הקטין הורשע ברצח, כחלק ממסע טרור, על דוכן העדים הוא אמר שהוא לוחם של ארגון החמאס, לא יתכן שמחבל כזה לא יקבל מאסר עולם, גם שהוא קטין.

אי נתינת מאסר עולם למחבל כזה, זה עידוד לטרור, המשפחה ביקשה מהפרקליטות הצבאית לערר על פסק הדין בדרישה כי יוטל עליו מאסר עולם כפי הראוי לו".