שירה ועמיחי איש-רן, פצועי הפיגוע בעפרה: "הם יכולים לירות בנו ולדקור אותנו אך לא לשבור אותנו" - 0404
שירה ועמיחי איש-רן, פצועי הפיגוע בעפרה: איילת כהנא ערוץ 20

שירה ועמיחי איש-רן, פצועי הפיגוע בעפרה: "הם יכולים לירות בנו ולדקור אותנו אך לא לשבור אותנו"

שירה ועמיחי איש-רן, פצועי הפיגוע בעפרה בו נרצח בנם עמיעד-ישראל שלושה ימים לאחר שנולד בניתוח חירום, התראיינו היום (ראשון) בפעם הראשונה מאז הפיגוע הנורא והודו לעם ישראל על כל התמיכה והעזרה בזמנים הקשים. 

עמיחי ריגש את כולם כשדיבר ואמר כי הערבים יכולים לירות בנו, לדקור, לדרוס, לזרוק עלינו אבנים ולהרוג את ילדינו, אך הם לא יכולים לשבור אותנו.

ד"ר אלון שוורץ, שטיפל בשירה, אמר שאחד הדברים שהטרידו את כולם זה האם היא תוכל להביא עוד ילדים לעולם. וסיפר כי התשובה לכך היא חיובית. "צפוי לה עוד שיקום ארוך ועוד ניתוחים אבל היא חזקה מאד בנפשה".

עמיחי: "אומרים תודה לקב"ה בראש ובראשונה שעשה לנו ניסים אצל אשתי שיכולה לשבת אתנו היום. לי פגעו שלושה כדורים ברגל ואוכל בעזרת ה' ללכת. צריכים להגיד תודה להורים שלנו, למשפחות שלנו שמלוות אותנו בנתינה עצומה כל הזמן.

תודה גם לצוות בית החולים שהם לא רק מקצועיים, הם גם פשוט אנושיים. תודה לחברים שבכו איתנו, לא מובן מאליו. הרופאים האחיות וכמובן הפארמדיקים שהצילו את החיים של שירה.

ולכל עם ישראל, שכל הזמן שולחים מכתבים ומבקרים כל הזמן עד שצריך לבקש שיפסיקו. שולחים פרחים ואוכל לשבת… וזה מכל הגוונים של עם ישראל וזה משהו שהתינוק שלנו הצליח לעשות בשלושה ימים הקצרים שהוא חי. הוא הצליח לעשות מה שרוב האנשים לא מצליחים לעשות רוב החיים שלהם, הוא איחד אותנו.

הגיעו אלינו אנשים מכל הגוונים. ממש כולם פשוט באו. כולם רצו לחזק והרגישו קשורים ואני גאה להיות חלק מהעם הזה. אין עליכם בעולם. זה משהו שאנחנו צריכים לשמר, זה הכי חשוב. יכולים להיות חילוקי דעות וזה בסדר אבל בסוף זה רק דעות. בסוף אנחנו עם אחד. קודם כל אנחנו אחים ואחרי זה חלוקים. ואת זה הם לא יצליחו לקחת לנו.

הם יכולים לירות בנו, לדקור, לדרוס אותנו ולזרוק עלינו אבנים. הם יכולים לרצוח את הילדים שלנו אבל הם לא יכולים לשבור אותנו. לא ניתן להם!".

שירה: "אני רק רוצה להוסיף למה שעמיחי אמר – אני רוצה להגיד תודה מיוחדת לצוות. לא קל להיות חולה.. עוד תודה מיוחדת לפראמדיקים שהיו אתנו באמבולנס – בזכותם אני חיה. וכמובן הקב"ה זה מעבר לכל דבר אחר.

ואם כבר מדברים על מד"א, איבדתי המון המון דם והייתי צריכה הרבה מנות דם אני מרגישה שעם ישראל תומך בי נפשית עם התפילות כל התודות כל מה שעמיחי אמר אבל עם ישראל מחזק אותי פיזית.

הדם שזורם לי בעורקים הוא של עם ישראל, רוב הדם שזורם בי עכשיו הוא לא שלי. תודה לכולם על מי שאתם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com