עימות בין ראש מועצת שומרון לציפי לבני: "למה את שונאת אותנו? קברנו תינוק בן שלושה ימים" (צפו) - 0404
+
צילום: אור גרציק

עימות בין ראש מועצת שומרון לציפי לבני: "למה את שונאת אותנו? קברנו תינוק בן שלושה ימים" (צפו)

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן התפרץ על יו"ש האופוזיציה ח"כ ציפי לבני בדיון שהתקיים היום (ראשון) בוועדת חוץ וביטחון בעפרה. העימות פרץ לאחר שלבני הטיחה בראשי המועצות ביו"ש ואמרה "אתם לא תקבעו את צרכי הביטחון" ורמזה לערבוב בין אידיאולוגיה לצרכי בטחון.

לבני: "המשותף בינינו הוא הכאב בכל אירוע טרור כמו גם הצורך במתן ביטחון ללא פשרות לכל אזרח ישראלי. נתמוך בכל מהלך שישיב את הביטחון. אבל לא אקבל את את הניסיון לקדם בימים קשים אג'נדה פוליטית שאינה קשורה לביטחון כמו עוד בנייה או סיפוח.

יש בינינו מחלוקת קשה. אני רוצה להיפרד מהערבים ואתם לספח. זה כבר לא עניין בינינו לבין הערבים אלא בינינו לבין עצמנו. ואת הוויכוח הזה ננהל בנפרד מהדיון הביטחוני".

דגן התפרץ על לבני ותקף אותה בחריפות: "את לא היית מעזה לדבר כך לראש רשות מעוטף עזה. אנחנו קברנו תינוק בן 3 ימים. למה לבוא בטון המתנשא הזה? תכבדי אותנו. למה את שונאת אותנו? למה את מתנשאת עלינו? אפילו בזמן כזה, אחרי שקברנו תינוק…".

לאחר שהרוחות נרגעו, המשיכה לבני בדבריה ואז תקף אותה חבר הכנסת אורן חזן ואמר: "מי שם אותה בכלל? מי נתן לה בכלל? היא שקפצה ממקום למקום, שאידיאולוגיה בשבילה מתפרשת בצ'ק בבנק, היא תתנשא על כולם?". (צילומים: אור גרציק).