נערך טקס החלפת סגן הרמטכ"ל ומפקד מפקדת העומק והוענקו דרגות אלוף למוני כץ - 0404
+
נערך טקס החלפת סגן הרמטכ"ל ומפקד מפקדת העומק והוענקו דרגות אלוף למוני כץ דובר צה"ל

נערך טקס החלפת סגן הרמטכ"ל ומפקד מפקדת העומק והוענקו דרגות אלוף למוני כץ

היום (ה'), ט"ו באייר התשע"ז, 11 במאי 2017, מונה אלוף אביב כוכבי לסגן ראש המטה הכללי והוענקו דרגות אלוף לתת-אלוף מוני כץ, אשר מונה למפקד מפקדת העומק.
טקס החילופים נערך בלשכת ראש המטה הכללי במחנה "רבין" (הקריה) בתל אביב, במעמד שר הביטחון, מר אביגדור (איווט) ליברמן, ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, חברי פורום המטה הכללי, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.
 
אלוף אביב כוכבי החליף בתפקידו את אלוף יאיר גולן, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך שלוש השנים האחרונות ועתיד להתחיל בלימודים אקדמאיים. אלוף מוני כץ החליף בתפקידו את אלוף (מיל') טל רוסו, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ופורש מצה"ל לאחר 39 שנות שירות.
 
שר הביטחון, מר אביגדור (איווט) ליברמן: "המרכיב האנושי הוא החלק החשוב בצה"ל, וכשאני מסתכל על האנשים בחדר הזה, אני רגוע. למרכיב האנושי שנמצא כאן אין שום אנלוגיה בשום צבא אחר".
 
ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט: "במעמד זה, ארצה להודות לארבעה מפקדים מצוינים. יאיר, שאני חושב שהוא התגלמות המפקד המקצועי, הסקרן, הענייני והאמיץ. אביב, מפקד מעולה, חד מחשבה, איש מחשבה ואיש מעשה, ראינו את זה לכל אורך התפקידים, הוא מגיע לתפקיד הזה בשל מאוד, אחרי פיקוד על פיקוד הצפון. מוני, אשר עולה היום לדרגת אלוף כמפקד מפקדת העומק, אותה אנו מחשיבים כצורך תפקודי לצה"ל. אני רוצה להודות לך טל, על התרומה, על העשייה, על השירות הארוך, ובעיקר על השירות שעשית אחרי שכבר השתחררת כמפקד פיקוד דרום, ועשית את זה בדרך שלך".
 
דובר צה"ל

דובר צה"ל


 
סגן ראש המטה הכללי היוצא, אלוף יאיר גולן: "אני רוצה להודות לרמטכ"ל על תקופה מרתקת, שעבורי הייתה גם תקופת למידה משמעותית. אני חושב שאתה מוביל את צה"ל בתבונה רבה, עם יכולת הפרדה יוצאת מהכלל בין עיקר לתפל ובעיקר באומץ לב. אין דבר שהוא חשוב יותר לצבא מאשר רוח הלחימה. רוח הלחימה הזאת צריכה להתחיל מלמעלה ולהיגמר באחרון הטוראים".
 
סגן ראש המטה הכללי הנכנס, אלוף אביב כוכבי: "אני מקבל עליי את התפקיד בהתרגשות, באחריות ובחרדת קודש. אני מבקש קודם כל להודות על האמון, אדוני שר הביטחון והרמטכ"ל, ואני אעשה כל מה שאני יכול כדי להמשיך להפוך את צה"ל לצבא יותר אפקטיבי, גם בלחימה וגם בשגרה".
 
דובר צה"ל

דובר צה"ל


 
מפקד מפקדת העומק היוצא, אלוף טל רוסו: "אני רוצה להודות באופן מיוחד לרמטכ"ל, אשר נתן לי את ההזדמנות להשלים מהלך שהתחלתי לפני 11 שנים בתחילת דרכי כראש אמ"ץ, בבניית מפקדת העומק. בכובעי השני, ראיתי את הצורך להביא מניסיוני ולהשפיע על המטה הכללי. עברתי מערכות, מבצעים, בשגרה ובמצבי קיצון, אבל התקופה האחרונה במפקדת העומק הייתה מאוד מיוחדת בשבילי, בעצם היכולת לתת לצה"ל את הגמישות האמיתית אל מול התפתחות האיומים ושינוי פני המלחמה. למוני מחליפי, אתה המפקד הראוי לקחת את השרביט ולהוביל את העומק לשיאים חדשים. אין לי ספק שתקבל תמיכה ושותפות מפורום המטה הכללי".
 
מפקד מפקדת העומק הנכנס, אלוף מוני כץ: "לפני חמש שנים הייתי שותף, יחד עם האלוף שי אביטל שנמצא פה, להקמתה של מפקדת העומק. קבלת הדרגה, הצטרפותי לפורום המטה הכללי וקבלת הפיקוד על פיקוד העומק הן מעמד מרגש, אשר יש בו גאווה וסיפוק רב, והוא נושא בחובו אחריות גדולה ומהווה עבורי סגירת מעגל. מהתרשמותי את שנעשה והכרותי את עמיתי במטה הכללי, אני בטוח שיחדיו נשכיל להתפתח למרחבים חדשים ולהביא לצה"ל יכולת חשובה ומשמעותית".