מחר: שביתת מחאה של המועצות מטה בנימין, שומרון, גוש עציון וקריית ארבע בעקבות פיגועי הטרור - 0404
מחר: שביתת מחאה של המועצות מטה בנימין, שומרון, גוש עציון וקריית ארבע בעקבות פיגועי הטרור רפאל חיון, 0404

מחר: שביתת מחאה של המועצות מטה בנימין, שומרון, גוש עציון וקריית ארבע בעקבות פיגועי הטרור

אחרי ההפגנה שהתקיימה מול ביתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, החליטו ראשי המאבק על השבתה כללית של המועצות ועליה ביום ראשון בבוקר להפגנה נוספת שתערך הפעם מול ישיבת הממשלה, זאת בדרישה להביא למיגור הטרור ולהחזרת הביטחון בהתיישבות.

ראש מועצה אזורית מטה בנימין, ישראל גנץ, אמר כי "ההשבתה של המועצות בראשון הקרוב הינה קריאת השכמה לממשלה. עובדי המועצה אינם יכולים לעבוד כאשר עיקר העיסוק בימים אלו, זה בארגוני לוויות, הפעלת עובדים סוציאליים המדברים על המוות במקום על החיים. אני קורא לראש הממשלה ולשרים, פעלו למיגור הביטחון, החזירו את הסיכולים הממוקדים, השיבו מחסומים ומנעו מרכבים ערבים נסיעה חופשית בכבישים המרכזיים. ברצוננו לחיות ועל כן, בימים הקרובים נקים ישוב חדש הממחיש את רצוננו בפיתוח האזור ובהפרחת הגבעות השוממות ומשתוקקות לבואנו".

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר כי "אני קורא לכל מי שבטחון אזרחי מדינת ישראל חשוב לו, לכל מי שלא מוכן לתת למדיניות ההכלה כלפי מחבלים להמשיך. לכל מי שארץ ישראל חשובה לו, להצטרף אלינו. ביום ראשון. ולזעוק את הזעקה על הדם היהודי שנשפך ויותר חשוב מכך בכדי למנוע את המשפחות השכולות של יום המחר, של עוד שבוע, של עוד שנה חלילה. זה נוגע לכולנו. ממשלת ישראל מאבדת את ההרתעה. זה לא מאבק אישי של תושבי יו"ש ולא של ימין ושמאל זה מאבק ערכי ומוסרי של כל אדם הגון. של מדינת ישראל ושל עם ישראל על ריבונותו ועל זכותו לשקט והחזרת מלחמה שערה".

ראש המועצה האזורית גוש עציון, שלמה נאמן, אמר כי "על שרי ממשלת ישראל להבין שאנחנו מצפים מהם בשעה זו להתייצב לימין ההתיישבות. לדאוג לחיינו כפשוטו – במישור הביטחוני: הלחמו באויב ללא רחם, שבשו את חייו תהפכו את הפגיעה ביהודים ללא משתלמת! ובמישור חיינו היומיומיים- אשרו את חוק מרקם החיים המסדיר כ6000 בתי אב ביהודה ושומרון כי רק כך יפנים הצד השני שאנחנו כאן כדי להישאר".

ראש המועצה קריית ארבע, אליהו ליבמן, אמר כי "אנו משביתים את המועצות לא כי מתחשק לנו, אלא כי אנו קוראים לממשלה ולשריה להחזיר את השקט והביטחון לתושבים, לקבוע תג מחיר על כל מעשה טרור, מאבן ועד רצח. כך ורק כך עם ישראל ינצח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com