הוגשה תלונה ליועמ״ש ודרישה לפתוח בחקירה נגד ראשי עמותת ״בצלם״ - 0404
+
הוגשה תלונה ליועמ״ש ודרישה לפתוח בחקירה נגד ראשי עמותת ״בצלם״ פייסבוק

הוגשה תלונה ליועמ״ש ודרישה לפתוח בחקירה נגד ראשי עמותת ״בצלם״

בעקבות הסרטון שהציג את פעיל ״בצלם״ מפריע לכוחותינו במהלך פעילות מבצעית באזור היישוב יצהר, מטריד, מצם אותם ואף מסרב להוראתם לעזוב את המקום, הגישו אתר חדשות 0404 ועו״ד אייל פלטק, מכתב תלונה ליועץ המשפטי לממשלה ודרישה לפתוח בחקירה נגד ראשי עמותת ״בצלם״.             

עו״ד אייל פלטק כתב ליועץ המשפטי לממשלה, ד״ר אביחי מנדלבליט: ״בשם מרשי: "חדשות 0404" ובשמי, אבקש לפנות בעניין שבנדון. ביום 8.5.17, פורסם באמצעי התקשורת השונים, סרטון ובו שלושה חיילי צה"ל ובהם מפקד, נמצאים בפעילות מבצעית באזור היישוב "יצהר" בשומרון, כאשר אדם המציג עצמו כנציג עמותת: "בצלם" מנסה ליצור אירוע תוך ניסיונות שונים להתגרות ולהתסיס את האווירה והחיכוך בינו לבין חיילי צה"ל והכל למרות האיפוק המרשים וסבלנותם הראוייה לכל שבח של החיילים המתועדים בסרטון.

עו״ד פלטק צירף קישור לסרטון והוסיף: ״די לצפות בסרטון הקצר כדי להבין את ניסיון ההתגרות, ניסיון יצירת פרובוקציה מיותרת, התססה והפרעה לכוחות הביטחון במילוי תפקידם והכל תוך צילום של ניסיונות אלו על ידי נציג העמותה. העמותה אשר מתהדרת באוביקטיביות ושיקוף האמת, התגלתה במערומיה כאשר היא עצמה מנסה לייצר אירוע לא קייים, "אמת" חד צדדית ו"אמת" אשר משרתת את העמותה בלבד וכוונותיה שלא עולות בקנה אחד עם האמת העובדתית.

אבקשך אדוני היועמ"ש, להורות על פתיחת חקירה מיידית ומהירה על מנת לחשוף את האמת העובדתית, את כוונות העמותה ואת הניסיונות החוזרים ונישנים של העמותה להכפיש, לייצר אירועים בשטח ולפגוע פגיעה קשה בכוחות הביטחון ובכלל זה חיילי ומפקדי צה"ל״.

בועז גולן, מייסד חדשות 0404: ״אסור לנו לעמוד מהצד כאשר פוגעים בחיילינו היקרים, הפועלים לשמור על כולנו, כולל על אנשי ״בצלם״. לא נוותר ונמשיך לפנות לכל הגורמים, עד אשר יוציאו את העמותה הזאת מהחוק״.

הסרטון הפרובוקטיבי: