לאחר שעצרה רק מפגינים יהודים שהותקפו ע"י ערבים - המשטרה עצרה חמישה מהתוקפים - 0404
+
לאחר שעצרה רק מפגינים יהודים שהותקפו ע"י ערבים – המשטרה עצרה חמישה מהתוקפים דוברות המשטרה

לאחר שעצרה רק מפגינים יהודים שהותקפו ע"י ערבים – המשטרה עצרה חמישה מהתוקפים

שוטרים שהוזעקו אמש (חמישי), לעימות בין מפגינים יהודים שהפגינו כנגד המצב הביטחוני בצומת הכניסה לכפר עכברה הסמוך לצפת, לערבים שתקפו אותם באבנים ובאלות, עצרו שבעה מפגינים יהודים ואף לא אחד מהתוקפים הערבים.

המפגינים הבעירו צמיג ומשטח עץ, וחסמו את הכניסה לכפר באבנים, זאת במטרה למחות על המצב הביטחוני ואוזלת ידה של הממשלה בטיפול בטרור הערבי ברחבי יהודה ושומרון.

ערבים תושבי הכפר יצאו אל המפגינים והחלו לתקוף אותם באבנים ובאלות. כאמור, המשטרה עצרה שבעה בני אדם, כולם יהודים שהפגינו במקום, בחשד ל"הפרת הסדר הציבורי".

שני מפגינים יהודים, שנעצרו על ידי המשטרה, פונו לבית החולים בצפת לקבלת טיפול. אחד מהם הזדקק לתפרים בפניו לאחר שהותקף באבנים על ידי הערבים. 

שוטר אחד נפגע מאבן בראשו במהלך הטיפול באירוע וטופל במקום כשמצבו קל.

לאחר פרסום האירוע, כאן בחדשות 0404, עצרה משטרת ישראל, במהלך הלילה האחרון, חמישה ערבים בחשד לתקיפה והחזקת כלי התקפה. 

מהמשטרה נמסר כי, "במסגרת החקירה שנפתחה וממצאים שנאספו, עוכבו במהלך הלילה לחקירה חמישה חשודים תושבי שכונת עכברה בחשד לתקיפה. שלושה נחקרו ושוחררו בתנאים מגבילים ושני חשודים (18,30 עכברה) נעצרו.

בנוסף נחקרו שבעת החשודים אשר ע"פ החשד חסמו את כביש הגישה והפרו את הסדר. בתום חקירתם 4 שוחררו בתנאים מגבילים ושלושה חשודים (בני 19 תושבי תקוע, עפרה וירושלים) נעצרו.

חמשת העצורים יובאו הבוקר לדיון בבקשה להאריך את מעצרם.

המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי אלימות מכל סוג שהוא ותפעל למצות את הדין כלפי כל מי שיפעל באלימות או ינסה להפר את הסדר הציבורי בניגוד לחוק". (צילום: ארכיון).