7 עצורים בעימות בין ערבים למפגינים יהודים. חוננו: "היהודים הותקפו ע"י ערבים ורק הם נעצרו" - 0404
+
7 עצורים בעימות בין ערבים למפגינים יהודים. חוננו: "היהודים הותקפו ע"י ערבים ורק הם נעצרו" חדשות 0404

7 עצורים בעימות בין ערבים למפגינים יהודים. חוננו: "היהודים הותקפו ע"י ערבים ורק הם נעצרו"

קבוצת מפגינים יהודים, שהפגינו הערב (חמישי) בצומת הכניסה לכפר עכברה הסמוך לצפת, הותקפה על ידי ערבים מהכפר באלות ובאבנים. המשטרה שהוזעקה למקום עצרה 7 בני אדם בחשד להפרת הסדר הציבורי. 

על פי המשטרה, העצורים הם צעירים מרחבי הארץ. על פי ארגון חוננו, המסייע ליהודים משפטית, העצורים הם רק המפגינים היהודים ולא הערבים התוקפים.

שוטר אחד נפגע בראשו מאבן וטופל במקום כשמצבו קל. אחד הנערים שהותקפו על ידי הערבים, נפגע מאבן בפניו, נזקק לתפרים והובהל לטיפול בבית החולים בצפת ביחד עם נער נוסף שנפצע. 

ערבי כבן 20 החשוד בתקיפה ובהחזקת כלי התקפה, נעצר לאחר האירוע ונלקח לחקירה בתחנת המשטרה.

מהמשטרה נמסר כי, "לפני זמן קצר בסמוך לכניסה לשכונת עכברה בצפת התפתח עימות בין עשרות צעירים שהגיעו למקום חסמו את כביש הגישה באבנים והבעירו צמיג ומשטחי עץ, לבין תושבי השכונה.

שוטרים שהוזנקו למקום חצצו בין הצדדים ועיכבו 7 צעירים בגילאי 18-20 מרחבי הארץ בחשד להפרת הסדר הציבורי.

במהלך הטיפול באירוע שוטר נפצע באורח קל מאבן שהושלכה לעברו. בנוסף, נבדקת תלונתו של צעיר שעוכב על כך שהותקף על ידי חשוד מתושבי השכונה.

המשטרה תגלה אפס סובלנות כלפי אלימות מכל סוג שהוא ותפעל למצות את הדין כלפי כל מי שיפעל באלימות או ינסה להפר את הסדר הציבורי בניגוד לחוק".

מארגון חוננו נמסר כי, קבוצת מפגינים יהודים אשר הפגינה הערב בצומת הכניסה לכפר עכברה הסמוך לצפת במחאה על הטרור הערבי המשתולל בארץ הותקפה ע"י המון ערבי באבנים ובאלות.

שוטרי משטרת צפת אשר הגיעו למקום עצרו חלק מהמפגינים היהודים ולא את התוקפים הערבים.

העצורים, חמישה קטינים ושני בגירים נלקחו לחקירה בשעה זו בתחנת צפת. עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו מסייע לעצורים. נציין כי ככל הנראה חלק מהעצורים נפגעו מהתקיפה". (צילום: ארכיון).