בשבוע הבא: ביוזמת היו"ר כבל תתכנס ועדת הכלכלה לדיון חירום בהתייקרויות במשק - 0404
בשבוע הבא: ביוזמת היו דוברות המשטרה

בשבוע הבא: ביוזמת היו"ר כבל תתכנס ועדת הכלכלה לדיון חירום בהתייקרויות במשק

ביוזמת היו"ר כבל תתכנס בשבוע הבא ועדת הכלכלה לדיון חירום בהתייקרויות במשק. בנוסף לכך תמשיך הוועדה להכין לקריאה שנייה ושלישית את הצעת היו"ר כבל וח"כ גליק לאיסור פרסום מוצרי עישון והטלת הגבלות חמורות על שיווקם, הוועדה תדון גם בתקנות להגברת הבטיחות והתחרות במשק הגז הביתי ובתקנות להסדרת תפקיד קציני הבטיחות בתעבורה ועוד

יום שני, ט' בטבת תשע"ט, 17 בדצמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין את בקשת משרד התחבורה לתקן את תקנות התעבורה, העוסקות בהסדרת תפקיד קצין הבטיחות. התקנות נועדו להסדיר את החובה שתחול על בעל מפעל או מנהל צי רכב להעסיק קצין בטיחות, בהתאם לסוגי כלי הרכב ומספרם, וכן תנאי הסמכת קצין הבטיחות ותפקידיהם וחובותיהם של קצין הבטיחות ובעל המפעל.

בשעה 12:00 – הוועדה תמשיך לדון בצו הגז, העוסק בטיפול של ספקיות הגז הביתי באירועי גפ"מ, שהגיש משרד האנרגיה. הצו נועד להסדיר את אמות המידה שחייבו את הספקיות בטיפול באירועי גפ"מ, בהם בין היתר החובה להפעיל מוקד טלפוני 24 שעות ביממה, שייתן מענה אנושי בתוך שתי דקות לקריאה באשר לאירוע גז.

בשעה 13:30 – הוועדה תדון בבקשת משרד האנרגיה והמים לאשר, במסגרת צו ההסדרים במשק, להאריך את הוראות השעה שנועדו להגברת התחרות בשוק הגז הביתי. אחת ההוראות מדברת על כך שבמקרה בו צרכן מעוניין להחליף ספק, הספק היוצא לא יוכל להציע לו הצעות מתחרות במשך חצי שנה. ההוראה השנייה אוסרת על החברות לסרב סירוב בלתי סביר להציע הצעת מחיר ללקוח. משרד התשתיות מבקש להאריך את שתי ההוראות ב-5 שנים נוספות, עד 1 בינואר 2024.

יום שלישי, י' בטבת תשע"ט, 18 בדצמבר 2018

בשעה 09:00 – ביוזמת היו"ר, ח"כ איתן כבל, תתכנס הוועדה לדיון חירום שיעסוק בהעלאה הצפויה בתעריפי החשמל, המים וההתייקרויות של מוצרי צריכה רבים נוספים במשק. לקראת הדיון אמר היו"ר כבל כי עליות המחירים עליהן דווח לאחרונה הן רק קצה הקרחון, והדבר יגרום לחברות נוספות להצטרף לחגיגה על כיסו של הצרכן – ולזה ועדת הכלכלה לא תיתן יד. הדיון ישודר בערוץ כנסת.

בשעה 11:00 – הוועדה תציין את יום הנגב בכנסת, ביוזמת ח"כ טלב אבו עראר, ותדון בהקמת אזורי תעשייה משותפים בנגב.

בשעה 12:00 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה שנייה ושלישית את ההצעה של היו"ר, ח"כ איתן כבל, וח"כ יהודה גליק לתקן את חוק הגבלת הפרסומות והשיווק של מוצרי טבק, על מנת לאסור פרסום מוצרי טבק ולהגביל את שיווקם. כיום קובע החוק הגבלות מסוימות על פרסום מוצרי טבק, וחברי הכנסת מציעים לאסור את הפרסום כליל ולהגביל את שיווקו. לפי ההצעה שאישרה הוועדה לקריאה ראשונה, פרסום מוצרי עישון יאסר, למעט חריגים מצומצמים בעיתונות המודפסת – ובלבד שבצמוד תהייה מודעת אזהרה בגודל זהה. כמו כן יוטלו הגבלות על שיווק ובכללן איסור הצגת מוצרי עישון – והם יחולו גם על הדיוטי-פרי, ומוצע להפחית את שיעור הניקוטין בסיגריות אלקטרוניות ולקבוע כי חברות שיפרו את העבירות החמורות בחוק צפויות לקנס של כ-450 אלף שקל. בישיבות הקודמות, במסגרת הכנת ההצעה לקריאה שנייה ושלישית, אף סוכם כי חפיסות הסיגריות יהיו אחידות ויכללו רק את שם המותג ואזהרה ומוצרי עישון לא יוצגו למכירה באופן בולט – גם בדיוטי פרי ובחנויות הנוחות.

יום רביעי, י"א בטבת תשע"ט, 19 בדצמבר 2018

בשעה 09:30 – הוועדה תמשיך להכין לקריאה ראשונה את הצעת החוק להסדרת המגורים בשטחי מרעה, של חברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', יצחק וקנין ויואב קיש. ההצעה נועדה להסדיר את מגורי הרועים בשטחי מרעה, לצורך שמירה על מקרקעי הציבור, ובכלל זה על השטחים הפתוחים והיערות. 

הישיבות ישודרו בפורטל הוועדה. לכניסה לפורטל לחצו כאן

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com