ביובית בחורף: עצות שכדאי לדעת - 0404
ביובית בחורף: עצות שכדאי לדעת Pixabay

ביובית בחורף: עצות שכדאי לדעת

עונת החורף מביאה עמה מזג אוויר סוער וגשום. מדובר בעונה שבה כל אדם אוהב להתכנס בתוך ביתו וליהנות מהמרחב המוגן והנעים. אולם, לא פעם עונה זו מזמנת אתגרים שונים שיש להתמודד עמם. כך לדוגמא: אחד הדברים שלא פעם מתמודדים איתם בעונת החורף הן נזילות, אשר יכולות לנבוע מאיטום לקוי של הגג או של קירות הבית וכן, סתימות שונות אשר באות לידי ביטוי בהצפות של מים. סתימות אלה מצויות בעיקר במרזבים המצויים בבניינים או בבתים פרטיים. אף על פי שניתן לנסות לבצע מספר פעולות באופן עצמאי הן עבור מניעת סתימות מעין אלה והן עבור פתיחת סתימות, הרי שלא פעם, אין מנוס מלהיעזר בשירותיו של קבלן ביובית, אשר יגיע עם משאית ביובית הרלוונטית לפתיחת סתימות.

סתימה במרזב – במה מדובר?

המרזבים המצויים בבניני מגורים, הינם מרזבים הרלוונטיים עבור ניקוז של מי הגשמים מהגג כלפי מטה, על מנת שלא תיווצר הצפה על הגג. מדובר במעין מתקן ארוך וצר, אשר ממוקם מחוץ לבניין או בין קירות הבניין. במהלך הזמן, מצטברים בפתח המרזב עלים, לכלוך, אבק ולעיתים אף חלקים מהגג שהתפוררו. כל עוד כל התערובת הזאת נוצרת בפתח או על יד המרזב, הרי שהיא לא מהווה בעיה כלשהי. אולם, בעונת החורף הסוערת והקרה, מיד כאשר מתחילים הגשמים לרדת, נוצר סחף של כל תערובת הלכלוך שנוצרה בפתח המרזב. הסחף גורם לתערובת זו להיכנס לתוך המרזב. במקרה הטוב, התערובת עוצרת בפתח המרזב וניתן פשוט להסיר אותה באופן ידני. במקרה הפחות טוב, התערובת נסחפת אל תוכי המרזב, שם אין גישה מושגת ליד אדם. במקרה מעין זה ייווצרו במרזב סתימות, אשר אינן יאפשרו למים לזרום החוצה ולהתנקז היטב. דבר זה עלול לגרום לעגמת נפש רבה בשל הצפות שונות אשר ייווצרו במקום. הצפות מעין אלו אשר לא מטופלות בזמן, יכולות לגרום לנזילות לתוככי בתים, דרך הגגות או קירות הבית. אין ספק שסתימה במרזב היא דבר שיש לטפל בו באופן מיידי.

כיצד פותחים סתימות במרזבים?

כאמור, לא פעם כאשר מדובר בסתימה במרזב, מדובר בסתימה שטחית וחיצונית למדי אשר נגרמת על ידי הצטברות של לכלוך או עלים בפתח המרזב, אשר גם אדם פשוט יכול לפתור בקלות באמצעות הסרת הלכלוך המצוי בפתח המרזב. אולם, במקרים שבהם מדובר בסתימה אשר נוצרה מהצטברות של לכלוך או עלים בתוככי המרזב, גם אם מדובר במרזב הבנוי באופן חיצוני לבניין וגם אם מדובר במרזב המוסתר בתוך קירות הבניין, הרי שמדובר בסתימה שלא ניתן לפתוח באופן עצמאי. על מנת שסתימה מעין זו איננה תסב נזקים מהותיים, הרי שחשוב מאוד לפנות לשירותיו של קבלן ביובית. קבלן ביובית הינו איש מקצוע העוסק בתחום פתיחת סתימות רציניות ומהותיות, באמצעות משאית ביובית .

מהי ביובית ומדוע היא מאוד רלוונטית בחורף?

הביובית כאמור, מהווה את כלי העבודה של קבלן ביובית. הביובית היא כלי רכב, המכיל משאבות איכותיות וחזקות הרלוונטיות לשאיבות של הצפות וכן, מכיל צינורות המפעילים לחץ מים חזק באוטמוספירות גבוהות,המפוררים וממיסים את החומרים הגורמים לסתימה, כאשר מדובר בסתימות המצויות במעמקי המרזב בשל לכלוך שהצטבר בו, הרי שלחץ מים מאסיבי של ביובית יפתור את העניין באופן מידי וישחרר את הסתימה. ביובית היא הדבר היעיל ביותר בחורף עבור שאיבות של הצפות ופתיחת סתימות שונות, במרזבי בנינים, בביובים ועוד. חשוב מאוד לבחור בקבלן ביובית מקצועי ומנוסה עבור מתן שירות זה ומתן שירותים אחרים, על מנת שהוא יפתור את הבעיה במינימום זמן ומקסימום איכות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com