נתניהו בטקס מינוי סגן הרמטכ"ל החדש: "מי שפוגע בנו ומי שמנסה לפגוע בנו - דמו בראשו" - 0404
נתניהו בטקס מינוי סגן הרמטכ דובר צה"ל

נתניהו בטקס מינוי סגן הרמטכ"ל החדש: "מי שפוגע בנו ומי שמנסה לפגוע בנו – דמו בראשו"

ראש הממשלה ושר הביטחון, בנימין נתניהו, התייחס היום (חמישי) להתדרדרות המצב הביטחוני ביהודה ושומרון בעקבות הפיגועים האחרונים ואמר כי "אמש באנו חשבון עם המרצחים של הפיגועים בברקן ועפרה והיום ספגנו פיגוע קשה עם חיילים הרוגים. אנחנו נבוא חשבון עם מי שביצע את זה. העיקרון שמנחה אותנו הוא שמי שפוגע בנו ומי שמנסה לפגוע בנו – דמו בראשו. האויבים שלנו יודעים את זה ואנחנו נשיג אותם".

דבריו של נתניהו נאמרו במהלך טקס מינוי האלוף אייל זמיר לתפקיד סגן ראש המטה הכללי. טקס זה נערך במחנה "רבין", הקריה, במעמד בו לקחו חלק גם הרמטכ"ל, מפקדים, בני משפחה ומוזמנים נוספים.

האלוף זמיר כיהן בתפקידו האחרון כמפקד פיקוד הדרום והחליף את אלוף אביב כוכבי בתפקיד סגן הרמטכ"ל בו כיהן שנה ושבעה חודשים. האלוף כוכבי יכנס לתפקידו החדש כראש המטה הכללי בעוד כחודש.

הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, אמר כי "החלפת סגן הרמטכ"ל זה אירוע משמעותי מאוד ואנחנו מבצעים את החלפה היום בפתיחתו של סוף שבוע מאתגר מאוד שמלמד על האתגרים שאנחנו מתמודדים איתם. רצועת עזה, ניסיונות ההתבססות האירנית בסוריה, הזירה הלבנונית- אנחנו נמצאים במהלך המבצע לשיבוש ולסיכול תכנית חיזבאללה למנהרות טרור התקפיות החוצות לשטח ישראל, וכמובן הזירה הפלסטינית שרק השבוע אנחנו עדים לפיגועים ביהודה ושומרון. אנחנו לא צריכים תזכורות כדי לזכור את משימתנו, המלחמה בטרור ובאויבנו בשיתוף פעולה עם השב"כ ומשטרת ישראל זה חלק מהמשימה היום-יומית שלנו. לצערי, הצלחות הן לא מאה אחוז ויש פיגועים שאנחנו לא מצליחים לסכל. נבוא חשבון עם מי שפוגע בחיילי צה"ל ובאזרחי ישראל, כך נעשה הלילה עם המחבלים מהפיגועים בברקן ובצומת עופרה וכך יעשה עם המחבלים מהפיגוע הבוקר. אביב, בשנתיים האחרונות כסגן רמטכ"ל, מצאתי לצידי ואיתי שותף מקצועי מאוד, נבון מאוד, משתף, עם יכולת מטה ופיקוד שהיו לתועלת צה"ל. בכל הנושאים שטיפלת בהן כסגן רמטכ"ל מהמימוש והשיפור של התוכנית הרב שנתית גדעון שאנחנו מתחילים בה את שנתה הרביעית ועד למגוון רחב מאוד של נושאים בבניין הכוח שיקדמו את צה"ל בשנים הקרובות. השותפות היא גם בהפעלת הכוח, גם בעמדה גם במחשבה הנוספת גם בלהעיר נקודות מורכבות ואביב הביא לתפקיד הזה את הניסיון המיוחד שיש לו. אביב, אני רוצה להודות לך על התקופה הזאת על השותפות לדרך ואני מאחל לך בהצלחה. הבחירה בך כרמטכ"ל משקפת את כל ההערכה העצומה שיש כלפיך ואני משוכנע שאתה תדע לקחת את הצבא לאתגרים חדשים ולשיפור בכל מרחבי העשייה שלו. אייל קצין מצוין, איש מחשבה ומעשה ויש לנו דרך ארוכה משותפת. הוא עשה תפקידי פיקוד מרכזיים בצבא, ופיקד על מיטב היחידות בצה"ל, ובשלוש השנים האחרונות כיהנת כמפקד פיקוד הדרום בתקופה מאתגרת מאוד אחרי צוק איתן והיכולות שלך הביאו את הפיקוד להישגים גם בתפיסות מבצעיות גם בבניית התשתית וגם בהתמודדות עם האירועים מחודש מרץ עד מאי".

אלוף אביב כוכבי אמר כי "תפקיד סגן הרמטכ"ל הוא תפקיד מרתק, כיוון שיש בו יכולת וחובה להסתכל באופן רב מימדי על צה"ל ועל מערכת הביטחון ויותר מזה להשפיע באופן רב ממדי על צה"ל. הוא מרכזי שבעתיים מכיוון שהכל נהיה היום יותר מרכזי, החימושים, האמל"ח, הדיגיטל, שיתופי הפעולה. מבקש להודות לרמטכ"ל על הובלה שהייתה לי לדוגמה, הובלה ארגונית, וערכית, על שיעורים שלמדתי ממך כמעט כל יום, בלי יוצא מן הכלל, על איך צריך להוביל את צה"ל, איך צריך לנהל את צה"ל ועל איך צריך לעמוד בפני הרבה מאוד אתגרים מספקטרום שלם של תחומים שזה לא המקום לפרט ולהעלות אותם. אני מבקש לומר לך, ראש הממשלה ושר הביטחון, כסגן הרמטכ"ל, צה"ל תחת המשמרת של הרמטכ"ל יותר מוכן, יותר מתואם ויותר נכון למשימות שלך. האם יש עוד דרך לעשות? חד משמעית. האם הוא יותר מתואם ויותר נכון ויותר מוכן? חד משמעית. כמובן תודה לכל חבריי מהמטה הכללי על שיתוף הפעולה, על משמעת פעולה וגם שכל טוב וישר למדתי מכולכם, בלי יוצא מן הכלל, שלא לומר על מה שאני לומד מכם בשבועות האחרונים. אני מאחל לאייל הצלחה רבה".

אלוף אייל זמיר אמר כי "ראשית, ברצוני להודות לך אביב, הרמטכ"ל המיועד, על הבחירה בי לתפקיד סגן הרמטכ"ל, ההיכרות בינינו ארוכה ונשענת על הערכה עמוקה. בשבועות האחרונים ובמהלך החפיפה נחשפתי להיקף ועומק הנושאים שטיפלת בהם כסגן הרמטכ"ל וההשפעה הרבה על בניין הכוח ומוכנות צה"ל. אני נרגש מהזכות לפעול החל מעוד חודש תחת פיקודך, ומבטיח שאעשה הכל לעמוד לימינך ולסייע לך כמיטב יכולתי לחזק את כשירותו של צה"ל ליום פקודה. ראש הממשלה, ברצוני להודות לך על האמון שאתה נותן בי, שאישרת את המינוי שלי לתפקיד המשמעותי. הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, זו הזדמנות להודות שוב, על שנים ארוכות תחת פיקודך, חמש שנים כמפקד אוגדות ושלוש שנים כאלוף פיקוד, בהן למדתי ממך רבות על מנהיגות, עוצמה ואומץ. אנו נהנה מחודש נוסף של פיקוד משותף, ומי כמונו יודע שחודש במזרח התיכון יכול להיות ארוך ומתעתע מאוד. האתגרים בכלל החזיתות והממדים רבים ומורכבים. האחריות הרובצת עלינו גדולה, הכי גדולה והציפייה מאיתנו רבה, הכי רבה. נמשיך לנוע במתח המתמיד והמשלים ובמוכנות תמידית למלחמה לבין הצורך להיערך לאתגרים עתידיים. מכאן לעבודה ושיהיה בהצלחה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com