נתניהו נפגש עם ותיקי מלחמת העולם השנייה שהשתתפו במלחמה - 0404
+
נתניהו נפגש עם ותיקי מלחמת העולם השנייה שהשתתפו במלחמה עמוס בן גרשום, לע"מ

נתניהו נפגש עם ותיקי מלחמת העולם השנייה שהשתתפו במלחמה

לרגל ציון יום הניצחון על הנאצים, 9 במאי, נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו יחד עם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר עם וטרנים, ותיקי מלחמת העולם השנייה שהשתתפו במלחמה.

רה"מ שמע את סיפוריהם של הווטרנים ועל הקרבות בהם השתתפו. בתום הפגישה, הפגיש רה"מ נתניהו בין הווטרנים לבין יו"ר המטות המשולבים של ארה"ב הגנרל והרמטכ"ל גדי איזנקוט.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "הצלתם את העם היהודי וגם את האנושות. האנושות אולי הייתה מתאוששת, העם היהודי לא היה מתאושש. זו באמת תרומה היסטורית כבירה. אני גאה בכם, אנחנו כולנו גאים בכם.
אני רואה את המדליות של המלחמה, הן מגיעות לכם. אני יודע שכל מדליה כזאת עלתה בהרבה דם והקרבה.
אני מעריץ גדול שלכם והעם חב לכם תודה גדולה".

השרה סופה לנדבר: "חשוב לנו לעשות הכל כדי לשמור על מורשת הגבורה של וותיקי המלחמה הן במוזאונים והן במערכת החינוך. היום נודעו לי דברים חדשים על אבי, הירש קוחין, גיבור מלחמת העולם השנייה ואני גאה מאוד".

יו"ר ברית וותיקי מלחמת העולם השנייה שנלחמו נגד נאצים אברם מיכאל גרינזייד: "אנחנו, ותיקי מלחמת העולם השנייה מודים לך, ראש הממשלה, על האירוח ועל היחס החם כלפינו. לאחרונה מצטרף הדור הצעיר לארגוננו ואנו מקווים מאוד לזכות בתמיכת הממשלה בשימור המסורת. חשוב לנו לשמר את הזיכרון של הגבורה היהודית ולהפוך אותו לנושא לימוד במערכת החינוך".

בפגישה השתתפו:
אברם מיכאל גרינזייד – יו"ר ברית וותיקי מלחמת העולם השנייה שנלחמו נגד הנאצים. לחם בגדוד הצנחנים משנת 1944. לחם באסטוניה, נורבגיה, פולין וסיים את המלחמה באזור העיר פראג. מורה, מחנך ומנהל בית ספר.
אפרים פאפרני – יו"ר ארגון חיילים ופרטיזנים נכי המלחמה בנאצים. משנת 1944 לחם בחיל הקשר באוקראינה והונגריה, השתתף בשחרור העיר בודפשט ,שם סיים את המלחמה. נפצע בקרב. הקים מוזאון לזכרם של לוחמי מלחמת העולם השנייה באשדוד.
יבגני לוונגרד – היה חייל במשמר הגבול משנת 1944. לחם בליטה, פולין וסיים את המלחמה בגרמניה. השתחרר מהצבא האדום בדרגת אלוף משנה. יו"ר סניף הווטרנים בחיפה.
אמיל זיגל – משנת 1944 לחם בחיל השריון בחיל הקשר. סיים את המלחמה בגרמניה. השתחרר מהצבא האדום בדרגת אלוף משנה.
אדוארד זיגל – נכדו של אמיל זיגל, נפצע קשה במבצע "צוק איתן".

עמוס בן גרשום, לע"מ

עמוס בן גרשום, לע"מ