ראש מועצת שומרון: "המשימה המרכזית – חזרה מלאה לקבר יוסף בשכם" - 0404
+
ראש מועצת שומרון: "המשימה המרכזית – חזרה מלאה לקבר יוסף בשכם" דובר צה"ל

ראש מועצת שומרון: "המשימה המרכזית – חזרה מלאה לקבר יוסף בשכם"

בישיבת "עוד יוסף חי" שביצהר הוענקו שני מטבעות עם תבליט קבר יוסף לראש מועצת שומרון, יוסי דגן. את המטבע ייצרה חברת זברג השקעות בנדל"ן בשיתוף עם הישיבה, לציון ח"י שנים לנטישת ישראל את הקבר, ובתקווה לחזרה אליו.

בפגישה שנערכה עם דגן בישיבה, בנוכחות נציגי הישיבה הרב יוסי אליצור, מנחם בן שחר, אפרים בן שוחט וכן ליאור זברג, בעלי חברת "זברג השקעות בנדל"ן", הוענקו המטבעות כאות הוקרה על פעילותו של דגן בעניין קבר יוסף. בפגישה שוחחו על הצורך להגדיל את כמות הכניסות לקבר ועל הבקשה לקיימן באור יום.

דגן: "המטבע הזו נועד להזכיר לכולנו שיש לנו כאן את יוסף הצדיק, במרחק נגיעה, והוא שבוי לצערנו בבית האסורים בתוך העיר שכם, שמלאה במחבלים ושונאי ישראל.

יש לנו משימה שעוד לא הסתיימה, לצד הכניסות שהתחילו לקבר יוסף – להגדיל אותן ולדרוך עוד ועוד במקום הקדוש הזה. כשהמשימה המרכזית היא להחזיר את ישיבת עוד יוסף חי – לשכם. להחזיר את הריבונות ואת השליטה המלאה של מדינת ישראל וצבא ההגנה לישראל לשכם, ולחדש את הנוכחות הקבועה שם.

ההגעה בכניסות בלילה היא חשובה ואסטרטגית וסמלית מאוד, ויחד עם זאת צריך לדרוש להגדיל את כמות הכניסות וגם להעלות את הדרישה הברורה להיות שם כל הזמן. יחד עם נציגות רשמית של מדינת ישראל.

ישנם שלושה מקומות שנאמר עליהם שאין אומות העולם יכולים לומר 'גזולים הם בידיכם' – הר הבית, מערת המכפלה וקבר יוסף. כשאנחנו רואים איך הברברים מהרשות שורפים את הקבר ומחללים אותו שוב ושוב – אנחנו כאן כדי לתקן את העוול הנורא של נטישת קבר יוסף.

יש חמישים בחורים בישיבה הזו, שמידי יום – לצד לימוד תורה בישיבה, נושאים את עיניהם לקבר יוסף. לצד הגדלת הכניסות, נמשיך את המאבק לחזרה מלאה לקבר יוסף".

המטבעות שהוענקו, מטבע כסף ומטבע זהב, נושאים מצד אחד תבליט של קבר יוסף ומצד שני תבליט זהה למטבע שנמצא מימי מרד בר כוכבא, עם אשכול ענבים וכיתוב "עוד תטעי כרמים בהרי שומרון". המטבעות ניתנים כאות הוקרה לתורמים לישיבה וללקוחות חברת זברג השקעות בנדל"ן.

קרדיט תמונות: אברהם שפירא