למרות ההבטחות: 15 חודשים מאז שריפת ספרי הקודש בכרמי צור והמשטרה כלל לא פתחה בחקירה - 0404
+
למרות ההבטחות: 15 חודשים מאז שריפת ספרי הקודש בכרמי צור והמשטרה כלל לא פתחה בחקירה ביטחון כרמי צור

למרות ההבטחות: 15 חודשים מאז שריפת ספרי הקודש בכרמי צור והמשטרה כלל לא פתחה בחקירה

כך נראית עבודה בעיניים! לפני 15 חודשים חדרו ערבים מחלול לבית הכנסת בכרמי צור, אספו את ספרי הקודש במערום ושרפו אותם.

הזעזוע היה גדול. מראה ספרי הקודש שרופים בבית הכנסת הארעי שהוקם לזכר שלושת הנערים שנחטפו ונרצחו הביא לגל תגובות מנשיא המדינה, דרך ראש הממשלה, שרים ועוד. כולם דרשו מהמשטרה להביא את האשמים לדין ובמשטרה הבטיחו שכך יעשו, אלא שכחולי המדים בנו על הזיכרון הקצר של הציבור ועל חלק מכלי התקשורת שספרי הקודש מעניינים אותם כמו השלג דאשתקד ואף לא פתחו כלל בחקירה – כך עולה מבדיקת חדשות 0404.

עד לרגע זה המשטרה לא עצרה אף חשוד, לא הפעילה מודיעין בתוך חלחול (משם יצאו הערבים בוודאות, על פי הודעת המשטרה בזמנו) וכאמור וגרוע מכך, כלל לא פתחה בחקירה.

קצין משטרה אישר לחדשות 0404 את הפרטים: "אף אחד לא לחץ וכנראה שזה לא כל כך מעניין. לא נפתחה חקירה בנושא והסיפור הזה כאילו לא התרחש".

לתזכורת, כך הגיבו הנשיא, ראש הממשלה וחלק מהשרים מיד לאחר האירוע הקשה והמראה הכואב, תוך שהם דורשים מהמשטרה להביא את האחראים לדין. נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "מראות ספרי התורה החרוכים בגוש עציון מפלחי לב. הפגיעה בקודשי עמנו פוגעת עוד יותר כאשר היא מבוצעת במקום שהוקם לזכרם של אייל, גיל-עד ונפתלי ז"ל שנרצחו ביד אכזרית. משפחותיהם עושות מלאכת קודש בהנצחת הבנים למען אחדות ואהבת ישראל. אני סמוך ובטוח שכוחות הביטחון יביאו את האחראים לדין במהרה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "נמצה את הדין עם האחראים לפשע שנאה זה. אני מצפה מהקהילה הבינלאומית לגנות את חילול בית הכנסת, שהוא תוצאה נוספת של ההסתה".

שר החינוך נפתלי בנט: "תמונות ספרי הקודש השרופים בבית הכנסת לקוחות היישר מן הלילות האפלים ביותר בהיסטוריית עמנו. מערכת הביטחון צריכה לחקור את האירוע באופן מחמיר ולמצות את הדין עם המחבלים שביצעו אותו באופן חמור ביותר. מדובר בחציית קו אדום שאסור לנו להשלים איתה, ולא נעבור עליה לסדר היום".

סגנית שר החוץ, ציפי חוטובלי: "אסור לנו להשלים עם מראות מזוויעים כאלו כמו שריפת ספרי קודש. המחבלים שביצעו את השרפה הזאת רוצים לפגוע בנו כיהודים ולא משנה בכלל היכן נשב בארץ ישראל. אני קוראת לראשי מערכת הביטחון לעשות הכול כדי לתפוס את המחבלים במהירות האפשרית ולהעמידם לדין".

מייסד חדשות 0404, בועז גולן: "בושה וחרפה מה שקורה כאן. אם מפנצ'רים צמיג וכותבים קשקוש על קיר באיזה כפר, מיד המשטרה ממהרת להוציא הודעות לתקשורת. מיד היא מזעיקה את מיטב החוקרים שלה והיא עצמה זו שמעצימה עוד יותר את האירועים האלה, עוד לפני שידוע מי עומד מאחוריהם. כבר קרה שהמשטרה דיבררה אירועים דומים, שבסוף התברר שאינם קשורים ביהודים. המשטרה צריכה לעשות עבודתה גם במקרה הכתובות והצמיגים ולמצוא את האחראים ובכך אין שום מחלוקת, אך כואב לי בתור תושב הארץ, בתור מי שנלחם לשמור עליה, כמו רוב אזרחי ישראל ובתור יהודי – שאפילו בימים שבהם מדברים על חוק הלאום, שמים כאן קצוץ על פגיעה ברגשי היהודים, פגיעה בקודשים וזלזול חמור באירוע שאבותינו בעבר מסרו נפשם במקרים דומים כדי להגן על ספרי תורה וספרי קודש. משטרת ישראל צריכה להתבייש על "סגירת תיק" שאותו כלל לא פתחה. גם משרד הביטחון צריך להתעורר משנתו. שר הביטחון הוא הריבון באיו"ש והוא צריך להבין שחובה עליו לטפל באירועים כאלה. אנחנו נמשיך להציק ונמשיך לעקוב אחר הסיפור הזה ועוד מקרים רבים שמהם מתעלמת משטרת ישראל".

ביטחון כרמי צור

ביטחון כרמי צור

ביטחון כרמי צור

ביטחון כרמי צור