ראש עיריית ירושלים משה ליאון: "בקרוב תהיה חניה חינם לתושבי ירושלים" - 0404
ראש עיריית ירושלים משה ליאון:

ראש עיריית ירושלים משה ליאון: "בקרוב תהיה חניה חינם לתושבי ירושלים"

ראש עיריית ירושלים משה ליאון בכנס ה-40 למכון ירושלים: "החניה תהיה השנה חינם לתושבי ירושלים, ואני רוצה להסביר למה זאת לא הבטחה פופוליסטית: אני לא מדבר על חניה ליום שלם, אלא מישהו שמגיע לעשות קניות וצריך לשלם עם הפנגו את השעה הראשונה והשניה זה לא הגיוני ולא חכם. יכול להיות ששבעה שקלים לשעה לא משפיע על כולם אבל יש גם כאלה שכן ולכן הנחתי את מנכ"ל העיריה לתקציב של 2019 בין שעה לשעתיים חינם לתושבים".

הדברים נאמרו כחלק מכנס שערכו במכון ירושלים למחקרי מדיניות ובו ציינו 40 שנה להיווסדו של המכון. ליאון על עבודת WeWork בשבת בירושלים: "זה לא חילול שבת בפרהסיה, אין לי בעיה עם זה, מצידי שכל העיר תהיה מלאה במתחמי WeWork" על מזרח ירושלים אמר: "ביום ירושלים האחרון החליטה הממשלה להשקיע 2 מיליארד שקל במזרח העיר. אך זה לא חכמה רק לתקצב אלא על מה להוציא. יש פיגור רציני מאוד ממש לא אנושי בכל מה שקשור לתשתיות ולשירותים. אני באמת מתכוון להכנס לנושא הזה ולצמצם את הפערים באופן מוחלט. הרי לא יכולים לבוא ולהגיד אנחנו בעד ירושלים מאוחדת ולאחד מזרח ומערב אבל להזניח את הצד המזרחי. ניתנו לנו הכלים ועכשיו רק צריך להשתמש בהם.

עבדתי הרבה עם מנהיגי מזרח ירושלים, יש עם מי לדבר, יש עם מי לעבוד, כשאתה רוצה לסלול כביש אז יש שם הרבה עבודה אבל צריך לבצע את זה ולא להישבר".

על ההגירה השלילית: "אם ההגירה השלילית תצטמצם לאפס אני אהיה הכי מאושר בחיים, אני חושב שזה בידיי ואני מסוגל לעשות את זה. צריך לבנות ולעודד את הצעירים לגור כאן. אני חושב שאני מסוגל לעשות את זה ואני אעשה את כל המאמצים לעשות את זה".

הכנס עסק בסוגיות הבוערות המעסיקות את בירת ישראל וביניהם: עתידה של מזרח ירושלים והמגמות הצפויות באיזור, ההשפעה של הרכבת על כלכלת ותעסוקת בבירה והמצב החברתי בעיר – כיצד ניתן ליצור חברה משותפת על אף הפערים הדרמטיים בין האוכלוסיות.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com