מאות בני נוער לחברי הכנסת: אשרו את חוק הסינון - לא הגיוני שילדים יחשפו לתכנים מזוויעים כבר בגיל 8 - 0404
+
מאות בני נוער לחברי הכנסת: אשרו את חוק הסינון – לא הגיוני שילדים יחשפו לתכנים מזוויעים כבר בגיל 8 דוברות הכנסת

מאות בני נוער לחברי הכנסת: אשרו את חוק הסינון – לא הגיוני שילדים יחשפו לתכנים מזוויעים כבר בגיל 8

מאות בני נוער מרחבי ארצנו פנו במכתב פתוח לחברי הכנסת בבקשה שיפעלו לאישור חוק "הגנה על קטינים מתכנים פוגעניים באינטרנט" של חברת הכנסת שולי מועלם (המכונה "חוק הפורנו" או "חוק הצנזורה" או "חוק הסינון") במסגרתו יחויבו ספקי האינטרנט להפוך את חובת סינון התכנים לברירת מחדל כך שכל התכנים שעניינם יחסי מין, אלימות או הימורים (תכנים חוקיים) ייחסמו בפני כל משתמשי האינטרנט בישראל כברירת מחדל. 

בני הנוער טוענים כי הנושא פוגש את כולם וכי כיום, אין אפשרות לילד שלא להיחשף לזה. 

וכך כתבו: "אנחנו, מאות בני נוער מכל הארץ ומכל המגזרים, פועלים יחד מזה כחצי שנה לקידום שימוש יעיל ובטוח במדיה. אחד הנושאים המרכזיים בהם אנו עוסקים הוא החשיפה לתכניי פורנוגרפיה ברשת, נושא שפגש אותנו באופן אישי כבר בגיל קטן.

כבר זמן רב שאנו עוקבים בציפייה דרוכה אחרי החוק שמקדמים חברי הכנסת שולי מועלם ומיקי זוהר ונועד להעניק אינטרנט מוגן כברירת מחדל, מתוך הבנה כי זהו כלי הכרחי כדי שאחינו הקטנים יגדלו לעולם נקי יותר, בו בעזרת חינוך והכוונה יוכלו להימנע מחשיפה לפורנוגרפיה ברשת.

במצב כיום, אין אפשרות לילד שלא להיחשף, זה ימצא אותו בדרך כלשהי. מולו עומדות תעשיות ענק שכל מטרתן היא לגרום לו להיחשף לתכנים הגרועים ביותר, מסיבה פשוטה – הם רוצים כסף, ולא אכפת להם מהילד שנפגע בצד השני של המסך.

המצב לא הגיוני. לא הגיוני שאחינו הקטנים יחשפו לתכנים המזוויעים האלו כבר בגיל 8. לא הגיוני שמדינה ששומרת עלינו בכביש, בים, ובבתי הספר, לא תעניק לנו הגנה במרחב האינטרנטי.

אלפי בני נוער ממתינים ללקיחת אחריות על הנושא מצד נבחרי הציבור, ואנו מאמינים כי חקיקה היא כלי חשוב במאבק בפגיעה הזו, שאנו וילדי ישראל חווים מידי יום. לצערנו, שמענו בימים האחרונים על התנגדויות רבות לחוק, מסיבות שונות. אנחנו לא פוליטיקאים או אנשי טכנולוגיה, ולא בקיאים בפרטי החוק וסעיפיו, אבל כן יודעים שחייב להיות פתרון, במהירות האפשרית.

אנו קוראים לכל מי שחשובה לו נפשם של ילדי ישראל לקחת אחריות ולפעול לקידום פתרון מהיר ויעיל, בצורת החוק הנוכחי, או בדרך אחרת. אנו לא מקבלים אמירה כי 'פתרון זה אינו טוב', אלא דורשים שיח כנה על דרכים ורעיונות למציאת הפתרון הנכון ביותר עבור ילדי ישראל.

מייחלים שפנייתנו, הנובעת מעומק הלב תיפול על אוזניים קשובות, ותוביל לנקיטת מעשה, אשר אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי להביא לקידומו. מעריכים ומקווים להבנה, יהונתן אלגרבלי, נוער ארגון לוקחים אחריות".