דיון בכנסת על חטיפת ערבים שסחרו קרקעות ליהודים: "הגיע הזמן להפסיק לעצום את העיניים" - 0404
+
דיון בכנסת על חטיפת ערבים שסחרו קרקעות ליהודים: "הגיע הזמן להפסיק לעצום את העיניים" ערוץ הכנסת

דיון בכנסת על חטיפת ערבים שסחרו קרקעות ליהודים: "הגיע הזמן להפסיק לעצום את העיניים"

וועדת הפנים והגנת הסביבה בכנסת דנה הבוקר (שלישי) בנושא חטיפת סוחרי קרקעות על ידי הרשות במסגרת ציון יום זכויות האדם הבינלאומי. כותרת הדיון הייתה: "חטיפת תושבים ערביים מירושלים לשטחי הרשות ועינויים של עצורים ברשות – במסגרת יום לציון זכויות האדם". בין המשתתפים בדיון נכח גם צחי דיקשטיין, סמנכ"ל ארגון 'עד כאן', שחשף לפני כשנתיים את מעשיו של עזרא נאווי, פעיל ארגון "תעאיוש" שהסגיר סוחרי קרקעות לביטחון המסכל הערבי.

דיקשטיין הציג בפני משתתפי הדיון את פרשת עזרא נאווי כמקרה דוגמא לאוזלת היד של המערכת המשפטית וגרירת הרגליים שלה בטיפול במקרים ובחומרים שהובאו לידיעתה וטיפולה, כגון הוצאות להורג והתעללויות של הרשות במי שחשוד בסחר בקרקעות עם יהודים.

את תחילת דבריו פתח דיקשטיין בגנות חברי כנסת מהשמאל "דווקא ביום זכויות האדם נעדרים פה כל חברי הכנסת מהשמאל, וזה מצער מאוד וחשוב להגיד את הדברים האלה. זה העיסוק המרכזי של היום הזה".

דיקשטיין: "ארגון עד כאן כידוע חשף לפני למעלה משנתיים את פרשת עזרא נאווי, בנושא הקרקעות והעברת קרקעות, שיתוף פעולה עם הרשות, שבעקבות זה הוצאו להורג מי שסחר בקרקעות. יש פה גרירת רגליים וצר לי להגיד את זה, יש פה תשובות מביכות מאוד של המערכת המשפטית, מביכות ביותר.

אנחנו כבר שנתיים אחרי פרשת עזרא נאווי, ולצערנו הרב כל הסעיפים שהמשטרה כן המליצה להעמיד לדין – בנושא של קשירת קשר לפשע וסיוע לארגון זר, הורדו מכתב האישום. כל מה שנשאר שם זה הצטרפות לרשות. אנחנו בימים האלה, גם היו"ר וחברי כנסת נוספים ביחד עם קיש וחבר הכנסת סמוטריץ', דחפנו להצעת חוק בנושא של הגדרת סוכן זר. לא הגיוני שהרשות, שאנחנו יודעים את מעלליהם והעדויות קיימות, לא תיחשב סוכן זר – זה לעצום את העיניים".

דיקשטיין סיים את דבריו בדרישה ממערכת המשפט והמשטרה להתחיל לפעול בעניין, "הגיע הזמן להפסיק לעצום את העיניים, אנו דורשים מהרשויות גם המשפטיות וגם המשטרה לטפל בזה בצורה חדה וברורה, ויפה שעה אחת קודם".