מצטרפים לגל ההתייקרויות - אסם יעלו את המחירים - 0404
+
מצטרפים לגל ההתייקרויות – אסם יעלו את המחירים pixbay

מצטרפים לגל ההתייקרויות – אסם יעלו את המחירים

גל ההתייקרויות נמשך: לאחר שטמפו וקוקה קולה הודיעו על העלאת מחירים, אסם תייקר כשליש ממוצריה ב-2%-4.5%. ההעלאה תתבצע בסביבות חודש פברואר ותחול על מוצרים אותם אסם מגדירה כפחות חיוניים כגון קטשופ, קמח תופח, סירופים, פתיתים, ביסלי ושאר חטיפים מלוחים, למעט במבה. כמו כן לא יתייקרו מטרנה לתינוקות, קפה, פסטה, עוגות ומרבית מוצרי דגני הבוקר והסלטים.

מאסם נמסר כי "במשך 6 שנים הצליחה להימנע מהעלאת מחירים בזכות התייעלות עמוקה ועקבית, אך ישנם מספר גורמים שמחייבים העלאה של המחירים, בינהם העלאה חדה בשכר המינימום. "בשנים אלה טיפסו מחירי התשומות באופן שאינו מאפשר את המשך מדיניות הספיגה: בשנים האמורות השכר הממוצע במשק עלה ב-17% ושכר המינימום עלה בכ-27%. ב-2018 התייקרו חומרי גלם, חומרי אריזה ושירותים בשיעורים שנעים בין 1% ל-3%.

בין היתר עלו מחירי קמח, דגנים (כולל תירס), חמאת בוטנים, חומרי אריזה וכן עלו מחירי החשמל והארנונה. בנסיבות אלה מבצעת אסם העלאה חלקית ביותר, תוך בחינה קפדנית של כל מוצר ומוצר".

לאחר העלאת שכר המינימום האחרונה גם ברשת "קופיקס" עברו לתג מחיר של 6 שקלים למוצר, ומהרשת נמסר כי העלאת שכר המינימום משיתה עלויות נוספות על המעסיקים ומייקרת לציבור כולו את מחירי המזון.