נתניהו בטקס פתיחת ״מפרידן אדם״: "יצמצם משמעותית עומסי תנועה בכביש 60" - 0404
נתניהו בטקס פתיחת ״מפרידן אדם״: קובי גדעון, לע״מ

נתניהו בטקס פתיחת ״מפרידן אדם״: "יצמצם משמעותית עומסי תנועה בכביש 60"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התחבורה ישראל כץ השתתפו הבוקר (שלישי), בטקס פתיחת ״מפרידן אדם״ (מחלף אדם) במועצה האזורית מטה בנימין.

נתניהו: ״בפתח דבריי אני מבקש להתייחס לפיגוע הירי החמור שהיה שלשום ליד עפרה, אני מאחל החלמה מהירה ושלמה לכל פצועי הפיגוע ובתוכם כמובן לשירה איש-רן ובנה התינוק שנאבק עדיין על חייו. כולנו נושאים תפילה מעומק ליבנו לשיפור במצבו. מעשה הטרור הזה, כמו אחרים, מלמד על עומק השנאה של אויבינו כלפינו, היהודים והישראלים. אין להם שום עכבות מוסריות בבואם לפגוע בחפים מפשע. אנחנו נרדוף את האחראים לפיגוע וניפרע מהם.

אנחנו נוכיח להם שהרצון שלהם לעקור אותנו מארצנו יתקל בחומה בצורה. הם רוצים לעקור אותנו מכאן אבל הם לא יעקרו אותנו מכאן. כל עוד אני ראש ממשלת ישראל אף יהודי אחד לא יעקר מביתו, לא רק שלא יעקרו מביתם יבנו בתיהם ויוסיפו עליהם. כאן במקום הזה היו אבותינו לפני אלפי שנים- שמות כמו גבע בנימין, מכמש, עפרה וענתות מעבירים אותנו היישר לימי התנ״ך. אלה מקומות שהם בלב ההיסטוריה שלנו לפני שלושת אלפים שנה, מלכות שאול ואחר כך מלכות יהודה, המקומות האלה באים אלינו ישר מהתנ״ך לב המולדת שלנו ואנחנו נמשיך לחזק את ההתיישבות בה.

כך אנחנו עושים היום. אנחנו פותחים מחלף חדש, וזה מביא כמובן בשורה עצומה לתושבי האזור משום שציר אדם חיזמה שהכביד על הנהגים יום יום משנה את פניו. הדבר הזה מאפשר הקלה משמעותית בעומס התנועה מירושלים ואל ירושלים. איננו עוצרים כאן, אנחנו נשלים בהמשך סלילת כבישים עוקפים, הרחבת נתיבים, שיפור תשתיות, יש כאן היבט כפול גם תחבורתי וגם ביטחוני ששלובים יחד.

אנחנו עושים עוד חיבור אחד גדול- אנחנו מחברים את המדינה גיאוגרפית, אבל אנחנו גם מחברים את ההווה עם העתיד. ביום ובמקום הזה אנחנו עושים עוד משהו, אנחנו מחברים את ההווה עם העבר. אבותינו הלכו וצעדו כאן בנוף הזה בגאיות האלה ובהרים הללו. הדרמות הגדולות ביותר בהיסטוריה של עמנו והאנושות התרחשו פה במקום הזה, ולכן אנחנו מחברים גם את עברנו אל עתידנו וזו זכות גדולה מאד. לדור שלנו יש זכות ענקית. דור ההורים שלנו החזיר את מה שאבד ואנחנו מבטיחים שמה שהוחזר יהיה קדימה לדורי דורות, יחיה לעד ויבטיח את נצח ישראל.״

פרויקט המחלף עתיד לצמצם באופן משמעותי את עומסי התנועה בכביש 60, המהווה כביש מרכזי ברחבי אזור יהודה ושומרון. הפרויקט החל לפני כשלוש שנים בשיתוף נתיבי ישראל, המנהל האזרחי ומשרד התחבורה, במסגרתו הושקעו כ-70 מיליון שקלים".

קובי גדעון, לע״מ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com