מחאת העובדים הסוציאליים: רחוב הנשיא באשקלון נחסם לתנועה - 0404
צילום: איגוד העובדים הסוציאליים

מחאת העובדים הסוציאליים: רחוב הנשיא באשקלון נחסם לתנועה

עשרות עובדים סוציאליים מפגינים בשעה זו באשקלון וחוסמים את רחוב הנשיא. העובדים דורשים מוגנות בסביבת העבודה – אבטחה בכל שעות קבלת הקהל ומאבטחים בעלי הכשרה רלוונטית.

עוד דורשים המפגינים: עמדת בידוק ביטחוני מסודרת ונוהלי בידוק קפדניים, מימון ומתן אבטחה מקיפה ואישית גם מחוץ למקום העבודה לעובדים שקיבלו איומים או שנמצאים בסיכון וליווי ותמיכה לעובדות ועובדים שחוו אירועי אלימות. שיפור תנאי ההעסקה, העומסים והשכר של העובדים באופן שיאפשר לאייש את התקנים הקיימים ולתת מענה ראוי ומכבד ללקוחות בזמן סביר.

כמו כן, איגוד העובדים הסוציאליים השבית היום (שני) את כל שירותי הרווחה במחוז דרום, מאילת ועד אשדוד. בעקבות ההשבתה, לא התקיימה קבלת קהל במחוז ולא פעלו המרכזים לאלימות במשפחה.

כזכור, אמש, כ-200 עובדות ועובדים סוציאליים הפגינו בגשר המיתרים וחסמו את הכניסה לירושלים. 

ענבל חרמוני, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים: "השירותים החברתיים בישראל הם לא על סף קריסה – הם עמוק בתוך המשבר. לא מצליחים לאייש מאות משרות קיימות בלשכות הרווחה ברשויות המקומיות במשך שנה ושנתיים בגלל תנאי העבודה הירודים והשכר הנמוך.

העובדות הסוציאליות צריכות להתפרנס בכבוד ולא להפוך לשק חבטות. אם לא יהיה פתרון אמיתי לתנאי העבודה, העומס והעסקה, לא יהיו יותר שירותים סוציאליים בישראל. אנחנו דורשים כניסה מיידית למשא ומתן רציני עם משרדי הרווחה והאוצר על הצלת שירותי הרווחה בישראל". (צילום: איגוד העובדים הסוציאליים).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com