שקד על הצטרפות ישראל ל-FATF: "מקדמת משמעותית את האינטרסים של הכלכלה הישראלית" - 0404
שקד על הצטרפות ישראל ל-FATF:

שקד על הצטרפות ישראל ל-FATF: "מקדמת משמעותית את האינטרסים של הכלכלה הישראלית"

שרת המשפטים איילת שקד נשאה דברים במסיבת עיתונאים על הצטרפות ישראל לארגון FATF.

שקד: "כשמדברים על מימון טרור, מדברים גם על מימון הטרור מצד אבו מאזן למחבלים שמטרתם לרצוח ישראלים. אבו מאזן אחראי על ההסתה על מימון המחבלים בכלא, על מימון משפחותיהם ועל הפיגוע בעפרה ומדינת ישראל צריכה לפעול בהתאם.

הצטרפותה של מדינת ישראל כחברה מלאה בארגון FATF היא הישג בינלאומי אסטרטגי. מבחינת סדרי גודל ההישג מקביל להצטרפות שלנו ל-OECD. החברות בארגון מעמידה את מדינת ישראל בשורה אחת עם מספר מצומצם של מדינות, רובן מדינות ה-G20, שמובילות את המאבק העולמי בהלבנת ההון ומימון טרור וקובעות את הסטנדרטים הבינ"ל, ומאפשרת לנו לקחת חלק פעיל בעיצוב המדיניות העולמית בתחומי המאבק במימון טרור והלבנת הון.

ההצטרפות לארגון מקדמת משמעותית גם את האינטרסים של הכלכלה הישראלית – היא תשפר את יכולת הסקטור הפיננסי שלנו לפעול בזירה הכלכלית הבינ"ל, תסייע לכלכלה ולסקטור הפיננסי והעסקי, תמצב את ישראל כמקום בטוח ואטרקטיבי להשקעות ואף תשפר את שיתוף הפעולה בין ישראל לבין מדינות אחרות במישור הכלכלי והאכיפתי.

מדינת ישראל ניצבת כיום בחוד החנית של המדינות המחויבות למאבק הגלובלי בהלבנת ההון ומימון הטרור ומהווה מקור ידע ומומחיות מוביל. בזמן קצר מדינת ישראל הגיעה למקום של הובלה עולמית – אנחנו המדינה הראשונה שהצליחה להצטרף לארגון בניסיון הראשון ובמקום השלישי בעולם מבחינת אפקטיביות המשטר, מיד אחרי ארה"ב ואנגליה.

אני מודה לד"ר שלומית ווגמן-רטנר, ראש המשלחת הישראלית לארגון, לצוות הרשות לאיסור הלבנת הון על העבודה התובענית הרבה בשנים האחרונות, ולמטה המשרד בניהולה של המנכ"לית, אמי פלמור, על ההובלה המוצלחת של תהליך מקצועי ומורכב זה. תודה גם לנשיא הארגון, מר מרשל בילינגסלי, ומזכיר הארגון, דיויד לואיס, על שיתוף הפעולה ההדוק ויחסי העבודה המצויינים".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com