יוגב ידרוש דיון חירום: "הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביו"ש - פשיטת רגל מבצעית" - 0404
+
יוגב ידרוש דיון חירום: "הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביו"ש – פשיטת רגל מבצעית" מירי צח

יוגב ידרוש דיון חירום: "הקיצוץ במרכיבי הביטחון ביו"ש – פשיטת רגל מבצעית"

על רקע פיגוע הירי בצומת עופרה ועלייה בפיגועי הירי בתקופה האחרונה, ח"כ מוטי יוגב (הבית היהודי) יגיש מחר בקשה לדיון חירום בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, זאת בשל הקיצוץ המתמשך במרכיבי הביטחון בישובים ביהודה ושומרון.

ח"כ יוגב, "מול התגברות הפיגועים והנפגעים בעת האחרונה ביו"ש, משרד הביטחון וצה"ל מציגים קיצוץ תקציבי, קיצוץ בכוחות ובמרכיבי הביטחון. באופן פשוט, זו פשיטת רגל של הערכת המצב התקציבית והמבצעית, במשימת ההגנה על יישובי ותושבי יהודה ושומרון.

מחויבות ממשלת ישראל, משרד הביטחון וצה"ל, להגן על תושבי הצפון, הדרום ויהודה ושומרון, מתוך אותה אחריות והערכת מצב של העמדת תקציבים וכוחות.

אדרוש מחר דיון דחוף בנושא, בוועדת החוץ והביטחון, על תכניות קיצוץ הסד"כ ביו"ש וקיצוץ תקציבי בהגנת היישובים ובמרכיבי ביטחון, בגזרה בה יש עליה בכמות הפיגועים והנפגעים, אדרוש הסברים לכך ממערכת הביטחון ודרישה להגדלת התקציבים והכוחות להגנה ביהודה ושומרון ובקעת הירדן".

בעקבות פיגוע הירי בו נפצעה קשה הערב תושבת השומרון בהריון מתקדם, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן חושף: "נגיסה הדרגתית במס' החיילים המשרתים ביו"ש. מבלי לפרט מסיבות ביטחוניות, אחת החטיבות הגדולות באזור קיצצה גדוד שלם בשנתיים האחרונות, שטח הגזרה של חטיבה נוספת הורחב וקוצצה לה פלוגה, ו-70 תקנים לשמירה על ישובים יורדו החל מ-2019.

הצבא מוריד באופן הדרגתי פלוגה אחרי פלוגה. התוצאות נראות בשטח. חווינו את השנה הקשה ביותר שהייתה בשומרון ב-5 השנים האחרונות. 4 הרוגים, עשרות פיגועים וכעת פצועה נוספת במצב קשה. תקציבי מרכיבי הביטחון לישובים לא ניתנים למרות הבטחות מייד אחרי פיגועים. המדיניות הזו מדרדרת את מדינת ישראל לטרור יומיומי. אנחנו דורשים מראש הממשלה שהוא גם שר הביטחון להידרש לסוגיה הזו. לתת את מרכיבי הביטחון שהובטחו שוב ושוב ולעצור את קיצוץ מס' הפלוגות והתקנים של אנשי הביטחון באזור".