חיזוק ליחידת הצוללים של זק"א: מכשיר "סונאר" לאיתור נעדרים במקווי מים - 0404
חיזוק ליחידת הצוללים של זק יעקב נחומי

חיזוק ליחידת הצוללים של זק"א: מכשיר "סונאר" לאיתור נעדרים במקווי מים

בטקס שהתקיים בסוף השבוע ב'מרכז לישראל יפה' בתל אביב, הושק מכשיר הסונאר, אשר מהווה חיזוק משמעותי ליחידת הצוללים של זק״א. המכשיר שעלותו היא מעל לרבע מליון שקלים הינו בעל יכולות מבצעיות גדולות. הסונאר יכול לרדת לעומק של כ-150 מטרים וסריקה בטווח של 130 מטרים. המכשיר יודע לזהות אובייקטים תוך זמן קצר ולהעביר את המידע והמיקום המדויק למפעיל המכשיר מה שיקצר את תהליך האיתור במים.

בטקס השתתפו: קצין רמ״ח מתנדבים במשטרת ישראל סנ"צ אמנון זיו, סגן מפקד הילת"מ בחיל הים רס"ן מתן בר, סגן בסיס חיפה בחיל הים סא"ל ליאב זילברמן, יו״ר זק״א יהודה משי זהב, מנכ"ל זק"א דובי ויסנשטרן, חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדות של זק״א, ראש אג״מ זק״א חיים ווינגרטן, חברי הנהלת הארגון, תורמי המכשיר, ואחרונים חביבים עשרות מתנדבי ומתנדבות יחידת הצוללים ובני משפחתם.

יעקב נחומי

יו"ר זק"א, יהודה משי זהב: "בפסח 2017 הוזנקו מתנדבי יחידת הצוללים של זק"א לכינרת בחיפוש אחר שלושת הנערים שטבעו. החיפושים נערכו בשיתוף עם השיטור הימי במשך כשבוע ימים, הכל כדי לנסות ולאתר את הנערים. לא יכולנו לעמוד אל מול צער המשפחות שהתחננו אלינו לאתר את יקיריהם אבל ללא הצלחה.

חיל הים נכנס לתמונה ואכן תוך זמן קצר אותרו הנעדרים בעזרת מכשיר הסונאר של חיל הים. באותו רגע החלטנו על רכישת מכשיר סונאר עבור יחידת הצוללים של זק"א, שמהירות תגובתם מהירה יותר, ובכך נוכל תוך שעות ספורות לאתר נעדרים במקווי מים. אין ספק שמבחינת זק"א זו מקפצה מקצועית גדולה כדי שנוכל לתת מענה לכל אירוע ותרחיש. אני מקווה שהמכשיר ישמש אך ורק לתפאורה ולא מעבר לכך".

במהלך ההשקה צפו המשתתפים בתצוגת תכלית של המכשיר החדש בנחל הירקון הסמוך לאולם בו התקיים הטקס. תוך דקות ספורות מרגע הכנסת המכשיר למימי הנחל הצליח המכשיר לאתר את הבובה בעומק הנחל על אף הראות הנמוכה במים.

יעקב נחומי

חיים אוטמזגין מפקד היחידות המיוחדות בזק"א: "מיום הקמת היחידה הימית של זק"א אנחנו כל הזמן רק מתקדמים יותר ויותר במטרה להיות יותר מקצוענים ומהירים באיתור נעדרים במים. זה המקום להודות למתנדבים ולבני משפחתם על העשייה המבורכת במהלך כל ימות השנה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com