יו"ר ההסתדרות בתמיכה בעובדי ענף המלט: "להטיל מס על היבוא" - 0404
+
יו"ר ההסתדרות בתמיכה בעובדי ענף המלט: "להטיל מס על היבוא" הדס פארוש, פלאש 90

יו"ר ההסתדרות בתמיכה בעובדי ענף המלט: "להטיל מס על היבוא"

יו"ר ההסתדרות ניסנקורן התייחס היום (ראשון) להפגנות עובדי המלט והביע את תמיכתו במאבקם: "אני קורא למקבלי ההחלטות להתעשת ולמנוע משבר עמוק". מאבק העובדים בענף המלט עלה מדרגה בשבוע שעבר, כשחסמו את הכניסה לירושלים וכבישים נוספים, על מנת להכריח את הממשלה לחסום את יבוא המלט.

שוק המלט עבר כמה תהפוכות בשנים האחרונות, השוק נפתח והמחירים ירדו, אך לטענת חברות המלט המקומיות המחיר ירד "מידי" באופן שהן לא יכלו להתחרות במחיר, ולכן הן הגישו בקשה למשרד הכלכלה להטיל מס – היטל היצף – על היבוא, על מנת לייקר את המחירים לצרכן ולקיים את העסקים שלהם.

כאמור, העובדים לא הסתפקו בבקשה אלא אף חסמו כבישים במטרה ללחוץ על הממשלה לקבל את דרישותיהם.

בעבר הביעה ח"כ יחימוביץ את דעתה בנוגע למאבקם וטענה כי "גם אם תוכיחו לי שדירה לזוג צעיר תרד ב־‎20 אלף דולר, אני עדיין חושבת שההסתכלות שלנו צריכה להיות לא תמיד דרך העיניים של הצרכן", לטענתה יש לשמור על המחיר גבוה על מנת לאפשר את קיומם של המפעלים בארץ.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס היום למשבר ואמר כי: "מדובר בשעת מבחן למשק והבחירה שעומדת בפני מקבלי ההחלטות היא או להטיל מס על יבוא המלט הטורקי והיווני או לרסק את התעשייה המקומית. ללא היטל יבוא, תיווצר כאן תחרות בלתי הוגנת, שתפגע במטה לחמן של למעלה מ-2,000 משפחות".