צפו בטירוף בכביש 90: שיירת רכבים חוצה קו הפרדה רצוף במהירות של 200 קמ"ש - 0404
+
צילום: דוברות המשטרה

צפו בטירוף בכביש 90: שיירת רכבים חוצה קו הפרדה רצוף במהירות של 200 קמ"ש

נגמר בנס: המשטרה הגישה כתב אישום חמור כנגד שלושה נהגים שנסעו יחד בשיירה בכביש 90 במשך מאות קילומטרים ותועדו כשהם מבצעים למעלה מ-26 עבירות תנועה חמורות. מעצרם הוארך עד החלטה אחרת. 

"צפייה בסרטונים אינה יכולה להשאיר את הצופה אדיש. מדובר בנהיגה שלא ניתן להגדיר אותה אלא כמטורפת, ואולי נכון יותר לכנותה טיסה, תוך התעלמות מוחלטת מהרכבים האחרים הנמצאים על הכביש", ציין בהחלטתו השופט ארנון דראל, בבית משפט המחוזי בירושלים. 

בתאריך ה-29.11.18, קיים מחוז ירושלים של המשטרה פעילות ממוקדת מהאוויר ומהיבשה שכללה שילוב צוותי משטרה סמויים ומסוק משטרתי כנגד שיירות רכבים הנוסעים יחד בפרעות ומבצעים עבירות מסכנות חיים תוך התעלמות מוחלטת מציבור משתמשי הדרך תוך דגש על כביש 90 בו אירעו בחודשיים האחרונים תאונות קטלניות שהביאו למותם של 18 בני אדם.

במהלך הפעילות תיעדו צוותי המשטרה שיירת רכבים שעשתה דרכה מכיוון אילת לכיוון ירושלים, כאשר הרכב המוביל ואחריו שני רכבים נוספים, מבצעים מעל ל-26 עבירות מסכנות חיים שכללו בעיקר עקיפות של רכבים בודדים ושורות רכבים תוך חציית קו הפרדה רצוף במהירות של כ-200 קמ"ש וגרמו לרכבים בנתיב הנגדי לסטות לשול הדרך על מנת להימנע מתאונה חזיתית.

צוותי המשטרה על הקרקע נערכו מיד לעצירת שיירת הרכבים על מנת להפסיק את ביצוען של העבירות טרם התרחשותו של אסון, ובמחסום שהקימו על הכביש הצליחו להאט בבטחה את שלושת הרכבים, ונהגיהם (בשנות ה-20-30 לחייהם, תושבי ירושלים) נעצרו לחקירה שהובילה לאיתור עבירות נוספות שבוצעו ע"י אחד מהם בראשית חודש נובמבר.

רישיון הנהיגה של כלל החשודים נפסל ושופט בית משפט המחוזי בירושלים האריך את מעצרם עד להחלטה אחרת. 

החשודים נחקרו במשטרה ותוך מספר ימים הגישה יחידות תביעות התעבורה של המשטרה כתב אישום חמור ובקשה למעצר עד תום ההליכים נגד שלושת הנהגים שכלל אישומים בגין: עקיפה מסוכנת כשהדרך לא פנויה, עקיפה בניגוד לקו הפרדה רצוף, מהירות בלתי סבירה בתנאי הדרך, נהיגה פוחזת של רכב, עקיפה\סטייה לעקיפה בצומת, נהיגה שלא בכיוון החץ ואי ציות לתמרור 815.

מהמשטרה נמסר כי, "המבצע הסמוי שנרקם במיוחד כנגד עברייני הכביש וכלל בתוכו את האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, הוביל לתפיסתם ומעצרם של החשודים בגין שורה ארוכה של עבירות מסכנות חיים תוך נהיגה בקלות ראש והתעלמות מוחלטת ממשתמשי הדרך ובהם משפחות וילדים, ושבנס לא הסתיימו באסון.

כנגד נהגים אלו אנו פועלים במשך כל ימות השנה במגוון המישורים, וננקוט כנגדם ביד קשה ובלתי מתפשרת כפי שעשינו במקרה זה של הגשת כתבי האישום תוך ימים בודדים".