הלמ"ס: 79% מיחידות הדיור שנבנות בגבעת שמואל הן דירות בנות 5 ו-6 חדרים - 0404
הלמ

הלמ"ס: 79% מיחידות הדיור שנבנות בגבעת שמואל הן דירות בנות 5 ו-6 חדרים

על פי נתוני הלמ"ס לחציון הראשון של שנת 2018 79% מהדירות שמוקמות בגבעת שמואל הן דירות גדולות – דירות בנות 5, 6 חדרים ויותר. אחריה מדורגות בטבלה פתח תקוה עם שיעור של 71%, קריית אונו עם שיעור של 68% ואריאל עם 46%. בתחתית הטבלה מדורגות ראש העין עם שיעור של 34%, רמת גן עם 30%, בני ברק עם שיעור של 27% בלבד מסך כל הדירות שנבנות בעיר.

"האזור מאופיין באוכלוסייה ממעמד סוציו אקונומי גבוה מאוד ובביקוש גבוה לדירות גדולות, בעיקר ממשפרי דיור בסביבה הקרובה. עד כה מכרנו למעלה מ- 100 יחידות דיור בפרויקט – מדובר בקצב מכירות מהיר שמעיד על ביקושים רבים לדירות גדולות באזור", ציין אבי זיתוני, מנכ"ל ובעלים של חברת א.זיתוני המקימה בשכנות רמת הדר החדשה בגבעת שמואל את פרויקט ECO הכולל 228 יחידות דיור שיתפרשו על פני 2 בניינים בני 20 קומות כשעיקר הדירות בפרויקט הן דירות גדולות בנות  5 חדרים ו- 6 חדרים.

הקרקע עליה יוקם הפרויקט מתפרשת על פני 7 דונם  ו – 200 מ"ר במשולש הדרומי בגבעת שמואל שנמצא במזרח גבעת שמואל סמוך לאוניברסיטת בר אילן וכביש מכבית. על פי נתוני העירייה המתחם בו יוקם הפרויקט מוכר כמשולש הדרומי בגבעת שמואל, והוא נמצא בימים אלו  בפיתוח. בסך הכל  צפויות להיבנות במקום כ -2,050 יחידות דיור אשר יגדילו את מספר יחידות הדיור בעיר בכ-25%. התכנית משתרעת על פני כ-300 דונם וכוללת כ-70 דונם של שטחים ציבוריים פתוחים וכ-45 דונם המיועדים לטובת מבני ציבור, לרבות בית ספר תיכון חדש שייבנה בשכונה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]