בן 17 סחט ואילץ קטינות לשלוח אליו תמונות אינטימיות - 0404
+
בן 17 סחט ואילץ קטינות לשלוח אליו תמונות אינטימיות חדשות 0404

בן 17 סחט ואילץ קטינות לשלוח אליו תמונות אינטימיות

במסגרת מאמצי משטרת ישראל להגנה פרואקטיבית ונחושה מפני פגיעות ברשת בשיטות מגוונות ובדגש על פגיעה בקטינים וקטינות, נחשף ונעצר נער כבן 17 בחשד שסחט ואילץ קטינות ברשת, לשלוח אליו תמונות עירום ולבצע מול המצלמה פעולות מיניות*

יחידה הסייבר של משטרת ישראל, עצרה היום בצהריים קטין בן 17 תושב המרכז, בתום חקירה סמויה וממוקדת שנערכה בשבועות האחרונים, לאחר שעלה חשד חמור ביחידה, כי תלונות רבות שהתקבלו במספר תחנות משטרה ברחבי הארץ, מצביעות על שיטת פעולה דומה ברשת, בעלת אופי מיני ופדופילי, במסגרתה – קטין מתחזה לקטינה ברשת ולאחר שרוכש את אמונם של קטינות, מאיים ומאלץ אותן לשלוח אליו תמונות אינטימיות, לעיתים בליווי פעולות מיניות נוספות.

עפ"י החשד שנחקר, נהג הקטין להתחזות לקטינה באפליקציות פופולאריות ברשתות חברתיות, כאשר תחילה יצר קשר "חברי" עם קטינות ובהמשך שלח אליהן תמונות אינטימיות של בנות (ממאגר שהיה ברשותו) הנחזות להיות תמונתו, תוך שהוא מבקש מאותן קטינות לשלוח אליו "גם" תמונות אינטימיות חזרה.

אלה שנענו לבקשתו ושלחו אליו תמונות, נדרשו להמשיך ולשלוח אליו גם תמונות בהן הן מבצעות פעולות מיניות נוספות ואילו אלה שסירבו, זכו לסחיטה ואיומים, שאם לא ישלחו – הוא יפיץ את תמונותיהן ואת ההתכתבות לחברים, להוריהן וכיו'.

כאמור, חוקרי משטרת ישראל עצרו כעת את החשוד וכן תפסו את מחשבו האישי ואת הטלפון הסלולארי שברשותו, על מנת להפיק ממצאים שיתווספו לראיות בתיק.  בכוונת היחידה להביאו מחר לבימ"ש שלום לנוער בראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרו.