השתלות שיניים לילדים: מה חשוב לדעת? - 0404
השתלות שיניים לילדים: מה חשוב לדעת? 123rf

השתלות שיניים לילדים: מה חשוב לדעת?

השתלת שיניים עשויה להיות פתרון מהיר וממוקד למקרים רבים של חבלות ונפילות אשר מאפיינים את גיל הילדות. יחד עם זאת, היא דורשת היכרות אמיתית עם חלל הפה של כל ילד, הבנת השינויים הדנטליים של גיל ההתבגרות וראייה עתידית אודות תפקידה במערך הפריודנטי. אז רגע לפני שאתם הולכים לרופא עם הילד שלכם, הנה כל מה שחשוב לדעת.

חשוב להתאים את השתלים למבנה הפה הקיים

משום שמדובר על השתלות שיניים לילידים שעדיין לא סיימו את שלב הגדילה שלהם, כדאי לתת דגש מיוחד על מבנה הפה הייחודי של כל ילד. צריך לקחת בחשבון את השינויים הצפויים בלסת, בחניכיים ובשיניים שעדיין לא צמחו במלואם. כך שלמעשה, חשוב לטפל בבעיה הנוכחית בעזרת בחירת השתל המתאים ולנסות ולמזער כל בעיה עתידית באותה ההזדמנות. כדי לעשות זאת באופן מוצלח, חשוב להיעזר במגוון של תוכנות מחשב בטרם ההשתלה ולנסות לבצע סימולציה של הצלחת ההשתלה ומבנה הפה מבעוד מועד.

צריך להתאים את סוג ההרדמה והאלחוש לכל ילד בנפרד

מכיוון שבגילאים הצעירים אין לנו עדיין היסטוריה רפואית מספקת, שווה לשים לב לסוג האלחוש המתאים לכל ילד. לכן, גשו לרופא הילדים שלכם ובררו איתו האם הילד שלכם רגיל לחומר אלחוש מסוים והאם כדאי לבצע השתלת שיניים בעזרת הרדמה מלאה. במרבית המקרים לא אמורה להיות כל בעיה, אולם תמיד כדאי להיזהר מאשר להצטער. אגב, שווה לנצל את הביקור אצל רופא הילדים בכדי גם לוודא שאין לילד כל רגישות לאנטיביוטיקה – אשר נוהגים ליטול לאחר חלק מן ההשתלות.

זה לא אומר שמותר להפסיק לצחצח שיניים

חשוב לדעת שלמרות שהשתלת שיניים איכותית מהווה חלופה לטיפולי שיניים רבים והשן המושתלת חסינה מפני חורים, זה לא אומר שמעכשיו מותר להפסיק לצחצח. להיפך, בגיל הילדות ובוודאי שבגיל הנעורים, יש חשיבות עצומה לשמירה על היגיינת פה ולסת ברמה הגבוהה ביותר שיש. רק ככה ניתן לצמצם התפתחות של נסיגת חניכיים, להימנע מהוצאות יקרות על טיפולים שונים ולהתמודד באופן יעיל מול העששת. כך שגם אחרי ההשתלה, כדאי לשמור על שיניים נקיות.

השתלה עשויה לעזור גם ביישור השיניים, אך היא לא תחליף

השתלת שיניים עשויה לעזור במקרים רבים של יישור שיניים ולשפר את החזות של כל חלל הפה. למעשה, ילדים רבים נוטים ליפול במהלך הגיל הרך ולשנות את כיוון הצמיחה של השן, גם שנים לאחר מכן. כך שבהחלט מדובר על אופציה שכדאי לשקול. יחד עם זאת, לא מדובר בתחליף ליישור שיניים הקלאסי, אלא בטיפול בבעיה נקודתית. באופן עקרוני, הגשר עדיין ילווה אותנו בשנים הקרובות.

חובה ליצור חוויה טיפולית איכותית בגיל הזה

כדאי לזכור שתהליך כירורגי זה עשוי להיות המפגש הראשון של הילד שלכם עם רופא השיניים ולכן כדאי שהוא יהיה חיובי במידת האפשר. למעשה, חשוב ליצור חוויה טיפולית שמתאימה לגיל של הילד ולבצע את ההשתלה בצורה המקצועית, בלי להתפשר על היחס האישי. השאיפה של מרפאת השיניים של דוקטור ג'רי היא להפוך את התהליך לידידותי עד כמה שניתן ולברוא תפיסת רופא – מטופל חיובית יותר לשנים הבאות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com