נשיא גרמניה נחת בישראל: ״הקשרים שלנו יימשכו ואף נדע לטפחם״ - 0404
+
נשיא גרמניה נחת בישראל: ״הקשרים שלנו יימשכו ואף נדע לטפחם״

נשיא גרמניה נחת בישראל: ״הקשרים שלנו יימשכו ואף נדע לטפחם״

נשיא גרמניה פרנק-וולטר שטיינמאייר נחת בנתב״ג מלווה במשלחת גדולה של אנשי תקשורת, חברי פרלמנט ופקידים בכירים. את פניו קיבל בשם ממשלת ישראל השר במשרד ראש הממשלה, חה"כ איוב קרא.

קרא: "אני מברך אותך על אדמת ישראל בפעם ראשונה כנשיא גרמניה. היחסים הטובים בין שתי המדינות חשובים לשני הצדדים וצריך להעצים אותם לטובת הדורות הבאים״.

השר קרא הוסיף ואמר: ״שמחתי לשמוע שאין בכוונת הנשיא להיפגש עם נציגי הארגון 'שוברים שתיקה'. ביננו לבין גרמניה יש ברית חשובה ואמיתית ואני מעריך את הקשר ואת העזרה של הממשל הגרמני – עם זאת, חשוב להבהיר ולהדגיש שמדינת ישראל הריבונית לא רואה בעין יפה התערבות של גורמים זרים ופגישות של גורמי חוץ רשמיים עם קבוצות שמאל קיצוני וקיקיוני, כאלה שפועלים נגד מדינת ישראל וחיילי צבא הגנה לישראל, ומוציאים דיבתם בעולם!"

נשיא גרמניה לא יפגש עם נציגי ארגון 'שוברים שתיקה'. הנשיא הדגיש דווקא את הקשר האמיץ והחזק שבין המדינות ואת הידידות שהתפתחה בתקופה האחרונה.

לדברי הנשיא: "היחסים הטובים שמאפיינים את הקשר שלנו עם מדינת ישראל ללא ספק ימשכו ואף נדע לטפח ולמנף אותם״.

השר קרא הודה לנשיא על תמיכת גרמניה והתנגדותה להחלטת אונסק"ו בנושא זיקת ישראל לירושלים, וסיפר לנשיא ש"חזרתי רק לפני שבוע מברלין, שם התקבלתי בכבוד רב ובחמימות. ללא ספק חשתי בגיבוי המלא שמקבלת מדינת ישראל בגרמניה, וראיתי את העצרות הרבות לטובת ישראל בכל ערי המדינה. גם אם יש לעיתים חילוקי דעות – אני סמוך ובטוח שהעם הגרמני וממשלת גרמניה היא ידידה אמיתית וחשובה של מדינת ישראל, והקשר כתמיד היה וישאר חזק ואמיץ.
אני משוכנע שנדע לשתף פעולה יחדיו נגד תופעת ההקצנה הדתית והטרור האיסלמי העולמי – שמאיים לא רק על ישראל, אלא על כל העולם המערבי והחופשי״.