סיכום חדשות השבת - 0404
+
סיכום חדשות השבת דוברות המשטרה

סיכום חדשות השבת

בלשכת ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דחו הערב את הדיווח בעיתון הערבי אל-חיאת ומסרו כי לא הייתה פנייה לנשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בכדי לדחות את הגעתו וישראל תשמח לארח אותו בכל עת שייבחר. כתב חדשות 0404, ירון ליפשיץ, מוסר כי מוקדם יותר דווח בעיתון אל-חיאת היוצא לאור בלונדון שהנשיא טראמפ סרב להצעה הישראלית לדחות את ביקורו לחודש יוני בכדי שיערך בסמוך לאירועים המציינים 50 שנה למלחמת ששת הימים.

ארגון הטרור הג'יהאד האסלאמי סרב לקבל על עצמו את מסמך האמנה של חמאס שפורסם בתחילת החודש ומסר בצהריים כי אינו מתכוון להכיר במדינת ישראל בגבולות 1967. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב ביום שני האחרון למסמך האמנה של חמאס ומסר שמדובר "במצג שווא. ביום שהחמאס יפסיק לחפור מנהרות ויפנה משאביו לתשתיות אזרחיות ויפסיק לחנך להרג ישראלים, זה יהיה שינוי אמתי".

ארגון הטרור דאעש ניסה אמש לשגר רקטה משטח רצועת עזה לעבר יישובי המועצה האזורית אשכול. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי לטענת הערבים, הרקטה התפוצצה בשטח הרצועה.

אסמאעיל הנייה נבחר בצהריים לתפקיד ראש הלשכה המדינית של ארגון הטרור חמאס. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי הנייה יחליף את חאלד משעל שכיהן בתפקיד מאז שנת 1996.

ערבי נעצר הבוקר במהלך פעילות יזומה של המשטרה בדרך שכם בירושלים, לאחר שחטף תיק מתיירת וניסה להימלט מהמקום באמצעות רכיבה על אופניים חשמליים. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי החשוד נקשר בחקירתו לעוד מספר אירועי שוד של תיירים בהם פעל באותה השיטה.

הבחירות בצרפת: אנשי המטה של המתמודד המוביל לנשיאות, עמנואל מקרון, טענו לפנות בוקר כי הוא נפל קרבן לפריצה "מסיבית ומתואמת", ייתכן של האקרים רוסים, שבעקבותיה דלפו לרשת מסמכים רגישים במטרה לפגוע בסיכויי בחירתו. כתב חדשות 0404 בצרפת, ידידיה כהן, מוסר כי בתוך כך ארגון הטרור דאעש פרסם אמש קריאה למוסלמים להוציא אל הפועל פיגועים במקומות הומי אדם לקראת הסיבוב השני של הבחירות לנשיאות המדינה שיערך ביום ראשון.

צבא אסד תקף במהלך שעות הלילה באזור העיר חמה, זאת למרות תחילת יישום "אזורי ביטחון" בסוריה החל מחצות. "אזורי הביטחון" סוכמו על ידי רוסיה, טורקיה, איראן ונציגי מדינות ערב בוועידה שנערכה בעיר אסטנה שבקזחסטן, כך שבאזור אידליב, מצפון לחומס, ממזרח לדמשק ובין דרעא לקוניטרה תיפסק עד להודעה חדשה הלחימה במורדים.

תייר כבן 67 מרוסיה טבע הבוקר למוות בחוף הרודס בים המלח.

צעיר כבן 18 נפצע הערב באורח קשה, לאחר שנדקר ברחוב חפציבה בקריית חיים.

רוכב אופנוע כבן 17 נפצע בצהריים באורח קשה, לאחר שאיבד שליטה והתהפך בכביש 87, סמוך לגשר אריק.

רוכב אופנוע כבן 25 נפצע בצהריים באורח קשה, לאחר שנפל מגובה של כשישה מטרים בכביש 386, ממערב למושב אבן ספיר שבמועצה האזורית מטה יהודה.

רוכבת אופניים כבת 50 נפצעה הבוקר באורח בינוני עד קשה, לאחר שנפלה במהלך רכיבה בשטח פתוח סמוך לקיבוץ שמיר שבמועצה האזורית גליל עליון.

פעוט כבן שלוש נפצע בצהריים באורח בינוני, לאחר שנפל מטרקטורון צעצוע ברחוב הוותיקים בפתח תקווה.

ילד כבן תשע נפגע בצהריים באורח בינוני, לאחר שנכווה ממים רותחים במודיעין.

רוכב אופניים כבן 52 נפצע הבוקר באורח בינוני, לאחר שנפל במהלך רכיבה בכביש 70, מדרום לצומת יבור.

צעיר כבן 20 נפצע לפנות בוקר באורח בינוני מירי בצומת נחל חדרה.

צעיר כבן 22 נפצע לפנות בוקר באורח בינוני מדקירה ברחוב תרדיון בתל אביב.

צעיר כבן 18 נפצע אמש באורח בינוני ואדם נוסף קל, לאחר שנפגעו מרכב ברחוב גאולה בחיפה.

ילד כבן ארבע ננשך בצהריים על ידי כלב בגינה ציבורית ברחוב האגס באשדוד ונפצע באורח קל.

התחזית: אחרי סוף שבוע של מזג אוויר נפלא, בעקבותיו יצאו אלפים לטייל ברחבי ארצנו, נראה כי הימים הקרובים יהיו חמים במיוחד. מחר, יום ראשון, עדיין לא צפוי שינוי ניכר במעלות החום. אולם, בשני תחול התחממות ויעשה חם מהרגיל לעונה. בשלישי תורגש עליה משמעותית נוספת במעלות החום עם התפתחות תנאי שרב ברחבי ארצנו.

מערכת חדשות 0404 השיקה אפליקציות חדשות. לא ניתן לקבל חדשות באפליקציות הישנות ויש לעדכנן או להורידן מחדש בחנויות אפסטור וגוגל פליי.

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).

את סיכום חדשות השבת ערך מקסים לנגו.

שבוע טוב ובשורות טובות,
מערכת חדשות 0404