"המקום שמאחד את העם היהודי כולו" - נתניהו הדליק נר חמישי של חנוכה בכותל - 0404
הקרן למורשת הכותל המערבי

"המקום שמאחד את העם היהודי כולו" – נתניהו הדליק נר חמישי של חנוכה בכותל

ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן ורעייתו, רב הכותל המערבי והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב, הדליקו הערב (חמישי) נר חמישי של חנוכה בכותל המערבי.

רב הכותל, הרב רבינוביץ: "אדוני ראש הממשלה, אם יש מקום שמאחד את העם היהודי כולו – זה הכותל המערבי. בשמי ובשם מיליוני מבקרים ומתפללים שמגיעים לכותל מדי שנה, ועוד מיליונים רבים שנושאים את עיניהם אל המקום הקדוש הזה, אני מבקש להודות לך ולכל אנשי משרדך על הדאגה האישית והמעורבות העמוקה שלכם בענייני הכותל וסביבתו. מי כמוך יודע עד כמה המקום הזה מורכב, מי כמוך יודע עד כמה הוא חשוב לעברנו – ולעתידנו. תודה לך".

הקרן למורשת הכותל המערבי

בפניה לשגריר ארה"ב, אמר רב הכותל: "שנה בדיוק עברה מאז שארצות הברית הניפה שוב את לפיד הצדק והאמת, והכריזה על העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. הקשר העמוק הזה, בין שני העמים שהחירות פועמת בלבם, לא יינתק. הקשר בין שתי הקהילות היהודיות הגדולות בעולם – בארץ ישראל ובאמריקה – לא יינתק. ביקור נשיא ארה"ב וסגן הנשיא כאן בכותל המערבי היווה ביטוי עמוק לקשר הזה". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com