כמה עולה מעבר דירה והאם ניתן להוזיל אותו? - 0404
+
כמה עולה מעבר דירה והאם ניתן להוזיל אותו? upslash

כמה עולה מעבר דירה והאם ניתן להוזיל אותו?

מעבר דירה הוא תהליך מורכב ולעתים קרובות גם יקר. נדמה שישנן כל כך הרבה אפשרויות בחירה אך בפועל כמעט תמיד נשארים עם הלבטים הקבועים – איך לבחור מובילים, האם ניתן לעשות את זה במחיר זול ואיך נבטיח שביום המעבר אף אחד פתאום לא יקבל "עיניים גדולות" ויחליט להקפיץ את המחיר או חמור מכך – להיעלם, לא לענות לטלפונים ולהשאיר אותנו חסרי אונים.

לא מדובר בסתם לבטים אם כי במקרים שמתרחשים בכל יום ובכל שעה – אפילו ממש עכשיו אך למזלנו, ישנן כמה פעולות שניתן לעשות, לנטרל את כל האיומים ואפילו למצוא מובילים מתאימים בפרק זמן קצר ובמחיר זול – הכל שאלה של גישה ושימוש בכלים שהאינטרנט מעמיד לרשותנו.

איך להוזיל את העלויות של מעבר דירה?

תהליך מעבר דירה מורכב ממספר שלבים כשחלקם צרכני זמן ולעתים גם עולים לא מעט כסף.

בין המשימות שאתם צריכים לבצע ניתן למנות את המיון והאריזה, הובלת הדירה ועדכון הכתובת החדשה ובעוד שאת מרבית המשימות ניתן לעשות לבד ולחסוך כסף, ההוצאה המרכזית תהיה בהעסקת המובילים.

שימו לב שכיום ישנן חברות שמציעות מגוון שירותים לעוברים דירה – החל מאריזה ועד לעדכון כתובת מגורים. במרבית המקרים מדובר בעלויות גבוהות שניתן לחסוך אם על ידי אריזה עצמית או עדכון הכתובת באופן עצמאי שהרי גם ככה יש מקומות בודדים שצריך לעדכן ושניתן לעשות את זה באינטרנט – לדוגמה משרד הפנים.

לעומת זאת, כדי להעביר דירה צריך בדרך כלל לשכור שירותי הובלה אך גם כאן יש היצע גדול ואם תדעו כיצד לבחור את המובילים, תוכלו לחסוך סכומים משמעותיים.

אתם יכולים לעשות שימוש במחירונים או מחשבונים שונים אך צריך לזכור שבפועל אף אחת מהדרכים הללו לא יכולה לספק הצעת מחיר אמינה מאחר המחיר להובלת דירה נקבע על פי מספר כללים משתנים שלעתים קרובות אינם ניתנים לניבוי (כגון זמינות, אזור מגורים, עונות השנה וכו').

לכן הדרך הטובה ביותר לטעמנו להוזיל את עלויות ההובלה היא להשוות הצעות מחיר של מובילים בעיר המגורים שלכם משום שמובילים מקומיים יכולים לבצע את ההובלה בקלות, מהירות יחסית ובהיעדר נסיעות ארוכות, גם במחיר יותר זול.

פנו לכם את הזמן שדרוש לאיסוף הצעות מחיר, השוו והזמינו את שני נותני ההצעות הכי טובות לביתכם כדי שתוכלו להתרשם מהם וכדי שיוכלו לתת לכם הצעת מחיר מדויקת ולחתום על חוזה הובלות (שעליו אסור לוותר בשום אופן).

איך לבחור חברת הובלות מתאימה ועל מה צריך להקפיד?

הובלות דירה הם מסוג השירותים שלא הולכים להשתנות בעתיד הנראה לעין – לא מבחינת הביקוש ולא מבחינת היעדר הפיקוח על הענף. משמע – האיומים שציינו הולכים ללוות אותנו עוד שנים רבות ולכן החובה הצרכנית שלנו היא להיות חכמים מספיק כדי לדעת למה לשים לב ומה לעשות כדי להימנע ממצבי קיצון.

בחרו חברה מתאימה

זכרו שמדובר בענף רחב עם מגוון סוגי שירותים ומה שמתאים להוביל ספה, לא מתאים בהכרח להובלת פנטהאוז.

בדקו שלחברה שמציעה את השירות יש את האמצעים הדרושים כגון מנוף הובלות, צוות עובדים מספק ורכבים מתאימים.

בדיקת המלצות בדרך חכמה

אחד היתרונות של האינטרנט הוא היכולת לקבל מידע רב בתוך זמן קצר אך כשמחפשים חברה מומלצת להובלת דירה, עשויים להיתקל במכשולים מסוכנים בדמות המלצות שקריות שמטרתן להאדיר חברה כזאת או אחרת תוך שתילת חוות דעת חסרות בסיס.

אל דאגה. יש כמה דרכים טובות להילחם בתופעה כשהמומלצות שבהן הן איסוף חוות דעת באופן עצמאי ברשתות החברתיות ואיסוף חוות דעת ממקורות שונים תוך שימת לב שלשון הביקורות ייחודית ולא הועתקה או שוכפלה.

בדיקת ביטוח

זוכרים שהצענו לכם להזמין נציגים של שתי חברות הובלה לביתכם כדי לקבל הצעת מחיר מדויקת וכדי להתרשם מן המובילים? לפגישה יש יתרונות נוספים כגון בדיקת ביטוחים וחתימה על חוזה כליו נרחיב מיד.

חפשו חברת הובלות עם ביטוח ואל תסמכו על הבטחות. בדקו באופן פיזי את הביטוח וודאו שהוא מכסה כל נזק שיכול להיגרם בזמן ההובלה (בניגוד לביטוח רכב רגיל).

חתימה על חוזה הובלת דירה

לאחר שהשוואתם את הצעות המחיר באופן סופי, נותר לחתום על הסכם הובלה שבו ציינו את המחיר ואת כל מה שנקבע לרבות תכולת הדירה שיש להעביר, לאן, יום ושעת ההובלה וכו'.

התחילו את המעבר כמה שבועות לפני

יש הרבה דרכים וטכניקות למצוא חברת הובלות במחיר זול אבל יש עיקרון שחייבים להקפיד עליו שאם לא כן, אתם עשויים למצוא את עצמכם בבעיות שנובעות מלחץ ולשלם מחירים יקרים תוך כדי.

התחילו לחפש ולהשוות מחירים כבר בשלב מוקדם. דבר זה יבטיח לכם שתוכלו לשכור מובילים מומלצים שעדיין יהיו פנויים להובלה. חיפוש מוקדם יעניק לכם כוח התמקחות גדול יותר ביחס למצב שבו אתם לחוצים בזמן ותסכימו כמעט לכל הצעה שתקבלו – גם אם היא יקרה ולא משתלמת.

מעבר לכך התכוננות בשלב מוקדם של מעבר הדירה יאפשר לכם לעבור באופן מסודר, מבוקר והרבה יותר נעים.