בואינג מודיעה על סיומו של סבב טיסות המבחן השני של מטוס התדלוק 46-KC - 0404
בואינג מודיעה על סיומו של סבב טיסות המבחן השני של מטוס התדלוק 46-KC John D. Parker

בואינג מודיעה על סיומו של סבב טיסות המבחן השני של מטוס התדלוק 46-KC

יצרנית המטוסים המובילה בואינג, מודיעה רשמית על סיומו של סבב מבחני הניסוי השני של תוכנית התדלוק במטוס ה 46-KC, זאת לאחר שלושה שבועות רצופים של טיסות מבחן ותדלוק של מטוס ה-F-15E, שבוצעו בבסיס חיל האוויר האמריקני אדווארדס קליפורניה.

סדרת הניסויים שבוצעה על ידי בואינג וטייסי ה-46-KC של חיל האוויר האמריקני, החלה באפריל האחרון ובמהלכה בוצעו מבחני תדלוק לשלל מטוסים שונים שבשימוש חיל האוויר האמריקני, ביניהם: KC-135, C-17, A-10 ,KC-46 ,B-52 ומטוס הצי 18-A\F.

מייק גיבונס סגן נשיא בואינג ומנהל תוכנית 46-KC אמר :"ההישג הנוכחי של בואינג וחיל האוויר האמריקני הוא אבן דרך משמעותית לקראת הבחינה וההערכה של המוכנות המבצעית של המטוס, שמתוכננות להתחיל בשנה הבאה. אנחנו עדים להתקדמות עצומה בתהליכי הייצור והבקרה של ה-KC-46 ומתקדמים במלוא המרץ לקראת משלוח המטוסים הראשון."

במהלך טיסות הניסוי, מטוס ה-46-KC, לצד המטוס המתודלק, ביצעו תמרונים אוויריים בגבהים ובמהירויות משתנים ובתצורות מגוונות אשר במהלכן נבדקו פעולות התדלוק השונות והייחודיות לכל מטוס. כעת, חיל האוויר האמריקני בשיתוף הרשות הממונה על מתן היתרי תדלוק אוויריים יעברו על ממצאי הבדיקות והנתונים שהתקבלו בטיסות המבחן, זאת לקראת קבלת האישור הרשמי לביצוע תדלוק בכל מטוס בנפרד.

ג'ק קווסניק, מנהל תחום טיסות המבחן בתכנית ה 46-KC אמר:  "חיל האוויר האמריקני היה לצידנו לכל אורך הדרך במהלך תקופה מכרעת זו. מדהים לראות את שיתוף הפעולה בין כלל הגורמים שהיו אמונים על טיסות המבחן."

ששת מטוסי הניסוי שנבדקו השלימו כבר מעל ל-3,700 שעות טיסה ותדלקו מטוסים שונים ביותר מ-1.8 מיליון ליטר (4 מיליון פאונד) של דלק. השלב השלישי של טיסות המבחן יתבצע בשנה הקרובה על ידי חיל האוויר האמריקני בבסיס אדוארדס, במהלכו תבחן יכולת תדלוק מטוסי נוספים על יד ה-46-KC.

בואינג עתידה לספק 179 מטוסי תדלוק מסוג 767 עבור חיל האוויר האמריקני. מטוס הKC-46 הינו מטוס רב תכליתי, בעל אפשרות לבצע תדלוק אווירי מורכב לצד הטסת נוסעים ומטען.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com