סוכלה הברחת מכשירי סלולר באמצעות רחפן למחבלים בכלא - 0404
סוכלה הברחת מכשירי סלולר באמצעות רחפן למחבלים בכלא

סוכלה הברחת מכשירי סלולר באמצעות רחפן למחבלים בכלא

הותר לפרסום כי בפעילות משולבת של שירות הביטחון הכללי, משטרת ישראל ושירות בתי הסוהר, נעצרו במהלך חודש נובמבר מספר תושבי ישראל ותושבי איו"ש בחשד לניסיון הברחת טלפונים סלולריים לכלואים ביטחוניים באמצעות רחפן.

לאור הערכות של שירות בתי הסוהר, נתפסו חלק מהחשודים באזור כלא נפחא.

בחקירה בשב"כ עלתה מעורבות של חלק מהחשודים במספר בהברחות של טלפונים סלולריים לכלואים ביטחוניים בין השנים 2016 – 2018. ההברחות הוכוונו מהכלא על ידי גורמי טרור המוכרים לכוחות הביטחון.

עוד עלה כי בחודש אוקטובר 2018, היו מעורבים חלק מהחשודים בניסיון להבריח מספר רב של טלפונים ניידים *באמצעות רחפן*. בעת ניסיון ההברחה באמצעות הרחפן, אבדה השליטה עליו והוא התרסק מחוץ לכותלי הכלא. לאחר סריקות באיזור אותר הרחפן ע"י כוח משטרתי.

בחקירה עלה שלאורך תקופה בוצעו אימונים בתפעול הרחפן. במקביל, בוצע תיאום טלפוני מול הכלואים אודות הנקודה בה יוטל המטען המוברח באמצעות הרחפן, ומשם ייאסף ע"י כלואים.

בסמוך לנקודת ההברחה אתרו חוקרי השב"כ והמשטרה חבילות ובהן 60 טלפונים שהיו מיועדים להברחה.

ממצאי החקירה מלמדים כי בנוסף לניסיון ההברחה האחרון, החשודים לקחו חלק במספר הברחות טלפונים לאסירים ביטחוניים בשנים האחרונות, במסגרתן הוברחו עשרות טלפונים לכלואים תמורת כספים מארגוני הטרור.

העצורים:

הטלפונים שנתפסו יועדו עבור אסירים ביטחוניים מארגוני הטרור המשרתים תקופות מאסר ארוכות, על מעורבותם בפיגועים וקידום פעילות טרור.

יוזכר כי האסירים הביטחוניים מובילים מאמץ מתוך כתלי בתי הכלא להנעת פעילות טרור, בייחוד במתווה חטיפה, במטרה להוביל לעסקאות חילופי שבויים. הברחות טלפונים מסוג זה נותנות כלים בידיהם של אותם פעילי טרור אשר בסופו של יום מאפשרים להם לקדם את מאמציהם וסיכול הברחה זו מנע המשך פעילות זו.

היום, 6/12/18 הוגשו ע"י פרקליטות מחוז מרכז כתבי אישום חמורים נגד החשודים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com