פעם נוספת: מבנה ציבורי גדול ובלתי חוקי הוקם על ידי הרשות בשטח c - 0404
פעם נוספת: מבנה ציבורי גדול ובלתי חוקי הוקם על ידי הרשות בשטח c דוברות הר חברון

פעם נוספת: מבנה ציבורי גדול ובלתי חוקי הוקם על ידי הרשות בשטח c

הבוקר (רביעי) ביצעו פקחי המנהל האזרחי פעולת אכיפה כנגד מבנה גדול שהוקם במהלך השבת בשטח C, בסמיכות לכביש 60, בין שמעה לעתניאל.

המבנה הוא דגם מוכר המשמש ככיתות לימוד וכמוהו נבנו מספר מבנים דומים על ידי הרשות והאיחוד האירופי בשנים האחרונות.

בנייתו של המבנה אותרה במוצאי השבת על ידי פקח הקרקעות של המועצה, שהעביר דיווח למנהל האזרחי וכאמור הבוקר בוצעה פעולת האכיפה.

דוברות הר חברון

מבנה דומה נבנה בשנה האחרונה בחרבת ז'נותא – אתר עם ממצאים ארכיאולוגיים בשטח C, סמוך לבניין המועצה. לאחר פניות למנהל, המבנה נהרס, אך בחודשים האחרונים שב ונבנה בהובלת הרשות.

פעולות אכיפה נוספות בוצעו ביממה האחרונה על ידי פקחי המנהל בשתי נקודות נוספות בהר חברון: במעבר מיתר הוחרמו עשרה בסטות של רוכלים ערבים שפלשו למקום והפכו אותו למתחם רוכלות ללא אישור, תוך שהם מחריפים את בעיות התנועה הקשות הקיימות במקום. כך גם בצומת חסנו, שם פעלו הפקחים להחרמת בסטות שהיוו סיכון לנוסעים בכביש 60.

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון: "אנו מברכים על פעולת המנהל האזרחי ומברכים על תפיסת החטיבה שמוביל המח"ט איתמר בן חיים, להגביר את האכיפה ולבלום את הטרור הנדל"ני באזור. לצערי, זוהי טיפה בים. המאבק חייב להיות מנוהל ברמת המדינה.

המועצה משקיעה מאמצים רבים על מנת לעקוב אחר מבצע ההשתלטות על אדמות המדינה שמובילים ברשות ובאיחוד האירופי. אנו עומדים ועיננו כלות למול היקפי הבנייה, השתילה ופריצות הדרכים הבלתי חוקיות, שהפכו לצונמי.

שטחי המדינה נשמטים למול עינינו. מידי שבוע נבנים בשטח עשרות מבנים חדשים, אין אזור פתוח שלא נתפס על ידי טראסות חקלאיות בשיטתיות, על מנת ליצר חיץ בין ישובים ולמנוע המשך התפתחותם.

ממשלת הימין חייבת לתת על כך את הדעת. חאן אל אחמר עוד עומד על תילו וכך גם נאעווג'ה והעיר הלא חוקית שנוגסת במדבר יהודה, ועוד ועוד. אנחנו מאבדים את הנכס העיקרי את אדמות המדינה הנגנבים על ידי זרים חורשי רעתנו. הגיע הזמן לעשות לדבר סוף, אחת ולתמיד".

דוברות הר חברון

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com