פתרונות מימון לסטודנטים - 0404
+
פתרונות מימון לסטודנטים פוטוליה

פתרונות מימון לסטודנטים

בעידן בו אנו חיים, אחוז ניכר מהאוכלוסייה עובר בשלב זה או אחר של החיים במסלול לימודים אקדמאיים, או לימודים גבוהים מסוג אחר. במילים אחרות – בנקודה כלשהי בחיים כולנו זוכים להיות סטודנטים, סטאטוס אשר טומן בחובו הרבה מאוד עניין ויתרונות שונים, אך גם לא מעט אתגרים. אולי האתגר הנפוץ והמוכר ביותר בהקשר של סטודנטים הוא האתגר הכלכלי – כיצד לפרנס את עצמנו, לממן את מחייתנו ולשלם את שכר הלימוד, במהלך תקופה בת כמה שנים בה אנו עסוקים מדי יום בלימודים עצמם.

כשאין יותר מדי זמן לעבוד, תשלום המחייה השוטפת ושכר הלימוד גם יחד הופכים עבור רבים לאתגר של ממש. לשם כך מוצעים פתרונות שונים ויצירתיים, כאשר מספר פתרונות מימון בסיסיים בהקשר זה מיועדים לקהל הרחב, גם ובעיקר למי שאין לו חיסכון בצד המיועד למימון תקופה זו בחיים.

הלוואות ייעודיות ופתרונות אשראי לסטודנטים

בנקים וגופי מימון שונים מציעים מגוון של פתרונות מימון לסטודנטים, ובעיקרן הלוואות אשר תנאיהן מותאמים לאוכלוסיית הסטודנטים. למה הכוונה? ובכן, לסטודנטים רבים אין הון התחלתי אשר יכול לשמש כבסיס להלוואה או כביטחון כנגדה. בנוסף, סטודנטים אינם משתכרים בדרך כלל משכורות גבוהות במיוחד במהלך תקופת הלימודים וגם בשנים הראשונות שלאחריה, לכן פעמים רבות עולה הצורך בדחייה של תקופת ההחזר של ההלוואה (בנקים מסוימים מעניקים הלוואות לסטודנטים אותן ניתן להתחיל להחזיר עד לשלוש שנים מרגע קבלת ההלוואה, כך שבמהלך תקופת הלימודים הסטודנט מחזיר רק את הריבית – החזר זניח ביחס לגובה ההלוואה…).

כאמור, בנקים שונים מציעים חבילות שונות של הטבות ופתרונות אשראי ייעודיים, המותאמים במיוחד עבור סטודנטים. פתרונות אלו לוקחים בחשבון את המצב של הסטודנט הממוצע (לוח זמנים צפוף, מעט זמן לעבודה וכו') ומתאימים את תנאי ההלוואה וההחזר, כמו גם את תנאי האשראי השוטף, לצרכים של חתך זה באוכלוסייה.

הלוואות ברגע  

סטודנטים נמנים גם על קבוצות האוכלוסייה הזכאיות לקבלת הלוואות ברגע, בדרך כלל דרך אתר הבנק. הלוואה מסוג זה היא לרוב הלוואה בסכומים נמוכים יחסית (של כמה עשרות אלפי שקלים – הסכומים להם זקוקים לרוב סטודנטים), אשר הפרוצדורה לקבלתה היא פשוטה, קלה ומהירה. ללא יותר מדי בירוקרטיה ותהליכים מסורבלים וארוכים, ניתן ממש בתוך כמה דקות לקבל הלוואה פשוטה העונה לרוב בצורה מושלמת על הצרכים של סטודנטים. הלוואות אלו ניתנות ללא דרישה בערבים ובטחונות שונים, וכוללות לרוב מספר אפשרויות שונות וגמישות של תנאי החזר (תקופת ההחזר, מועד תחילת ההחזר וכו').

הלוואות ברגע הן אחת הדרכים של הבנקים לבוא לקראת אוכלוסיית הסטודנטים, אוכלוסייה הזקוקה לתנאים נוחים וגמישים יותר מקבוצות אחרות באוכלוסייה, בכל הנוגע למימון, הלוואות ואשראי שוטף.

לסיכום, ניתן למצוא כיום בישראל לא מעט גופי מימון ובנקים אשר מציעים מגוון רחב של פתרונות מימון עבור סטודנטים. פתרונות אלו יכולים להפוך את שנות הלימודים לקלות, נעימות ויעילות יותר.