חברות ישראליות בחזית המלחמה ברעב העולמי - 0404
חברות ישראליות בחזית המלחמה ברעב העולמי רלף אלסווג

חברות ישראליות בחזית המלחמה ברעב העולמי

חברות ישראליות הציגו  לראשי הכלכלה העולמית פתרונות ישראליים ייחודיים למשבר הרעב העולמי. בין השאר, הוצגו פתרונות המבוססים על יצירת מים מאוויר ועוגיות מחלבון של זבובים.

שתי חברות ישראליות נבחרו להציג לראשי הכלכלה העולמית פתרונות ישראליים למשבר הרעב העולמי, בוועידת המנהלים המרכזית של קבוצת "וול סטריט ג'ורנל" שמתקיימת השבוע בוושינגטון. בוועידה משתתפים 120 מנכ"לים של חברות מובילות בכלכלה בעולמית, האחראיות על הכנסה של כ- 2.9 טריליון דולר בשנה. בין הנואמים בוועידה ג'ון בולטון היועץ לביטחון לאומי של הבית הלבן, סטיב מנושין שר האוצר של ארה"ב, רוברטו אזוודו, מנכ"ל ארגון הסחר העולמי, קווין האסט יו"ר המועצה לכלכלה של הבית הלבן, יו"ר קבוצת ניוז קרופ רופרט מרדוק ועוד.

החברה האחת שתייצג את ישראל בוועידה הינה WaterGen המייצרת מים מאוויר וללא חשמל. הטכנולוגיה של החברה, מספקת מקור זול, שופע ומתחדש של מי שתייה נקיים גם במקומות חמים וצחיחים או בכאלה שחוו אירועי קיצון במזג האוויר. כבר היום פועלת החברה ברחבי העולם ומסייעת לאוכלוסיות המקומיות לקבל גישה למים נקיים לשתייה. החברה הביאה לוועידה את מכשיר המים שלה ובאי הוועידה נדהמו לשתות מים איכותיים שנוצרים מאוויר.

החברה השנייה Flying Spark, שהנה חלק מחממת המזון של חברת שטראוס (The Kitchen) והמדען הראשי במשרד הכלכלה והתעשייה, מייצרת מזון מחלבון המופק מגלמי זבוב. מבחינה תזונתית, החלבון של מוצרי המזון שמייצרת החברה מגלמי זבובים לא נופל מחלבון אחר מהחי,  והוא נטול כולסטרול, ללא שומן טראנס ועשיר במינרלים, סידן, מגנזיום וברזל. בנוסף, הטכנולוגיה של החברה מאפשרת צריכת חלבון תוך שמירה על סביבה ברת-קיימא. החברה תגיע לכנס עם עוגיות שמבוססות על החלבון אותו היא מייצרת. המנכ"לים הבכירים לא נרתעו מלטעום את הקרקרים המיוחדים ועליהם ממרח חומוס.

השתתפות החברות בוועידה התאפשרה כחלק משיתוף פעולה בין משרד הכלכלה והתעשייה והמשרד לנושאים אסטרטגיים והסברה כחלק מפרויקט עולמי להסברה כלכלית לחשיפת פתרונות ישראליים לבעיות גלובליות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com