אמיר חצרוני נדרש להתנצל בפני המשפחות השכולות בטרם הליך פלילי נגדו - 0404
+
אמיר חצרוני נדרש להתנצל בפני המשפחות השכולות בטרם הליך פלילי נגדו 0404

אמיר חצרוני נדרש להתנצל בפני המשפחות השכולות בטרם הליך פלילי נגדו

פרסום ראשון: מכתב דרישה להתנצלות פומבית בשם משפחות חללי צה"ל נשלח לאמיר חצרוני וזאת לאחר שצילם עצמו בתוך חלקה צבאית בבית העלמין בהר הרצל, תוך שהוא מזלזל וצוחק על החללים.

תחת הכותרת: "פגיעה, זילות וחילול כבודם של חללי צה"ל", כתב עו"ד אייל פלטק לחצרוני: "מרשי, משפחות חללי צה"ל ובינהם : אלמנות, יתומים, אבות, אימהות, אחים ובני משפחה נוספים של חללי צה"ל, ייפו כוחי לפנות בעניין שבנדון ולטפל בכל דרך שאמצא לנכון. מספר ימים לפני יום הזיכרון תשע"ז לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה, בחרת להגיע לבית עלמין הצבאי ולצלם את עצמך בסרטון תוך אמירת דברי הבל כנגד חללי צה"ל ואת הכל תעדת בסרטון ווידאו אשר העלת לרשת האינטרנט.

בכניסתך לבית העלמים הצבאי, התנהגותך בין מצבות הקברים, בין חללי צה"ל הטמונים בהם והדברים שהשמעת בבית העלמין, פעלת בחוסר רגישות, בזילזול, הפגנת חוסר הבנה למעמדם של בתי העלמין הצבאיים ולכבוד הרב שהחברה בישראל מעניקה לחללים הטמונים בהם.

מספיק שאצטט את כבוד שופט בית המשפט העליון השופט יעקב מלץ, אשר הבין את משמעותו ומעמדו של בית עלמין צבאי והיטיב לבטא את דבריו בבג"צ 5688/92 ויכסלבאום נגד שר הביטחון: "בית עלמין צבאי הוא… מקום קדוש לעם ולמדינה, החללים הטמונים בו אינם רק יקיריהם של המשפחות, אלא גם יקירי העם כולו והמדינה כולה, הוא נושא לא רק לכאבן של המשפחות, אלא לכאבו של העם כולו,  וככזה, הינו במידה רבה אתר היסטורי…"

החברה הישראלית רוויה במחלוקות, שסעים, עימותים וקרעים, בדברייך בבית העלמין הצבאי הוספת על כל אלו כאב רב, נוסף ומיותר והצלחת לסחוף לתוך הכאב גם את משפחות השכול העומדים במרכז הקונצנזוס והם, הם בלבד יחד עם אלפי פצועי ונכי מערכת הביטחון, משלמים את המחיר היקר של עצמאותנו כאן אותה חגגנו רק אתמול.   

תקצר היריעה וייבש הדיו מלהמשיך ולתאר במכתב זה את המערבולת הכואבת אליה סחפת את משפחות השכול במעשייך ודברייך והכל בצמוד ליום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה. על מנת למנוע פנייה לערכאות משפטיות בעניין שבנדון, הנך נדרש להעביר לח"מ מכתב התנצלות לפני המשפחות השכולות על דברייך כלפי חללי צה"ל והכל תוך 7 ימים מקבלת מכתב זה".

כזכור, מיד לאחר דבריו הקשים של חצרוני פנו חדשות 0404 ועו"ד פלטק גם ליועץ המשפטי לממשלה, בדרישה שיפעיל סמכותו ויורה לפתוח בחקירה פלילית.