יוסי דגן: "ההשתלטות של הרשות על שטחי C היא מחדל עצום של המנהל האזרחי" - 0404
+
יוסי דגן: "ההשתלטות של הרשות על שטחי C היא מחדל עצום של המנהל האזרחי" רועי חדי

יוסי דגן: "ההשתלטות של הרשות על שטחי C היא מחדל עצום של המנהל האזרחי"

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, תקף היום (שלישי), בחריפות את המנהל האזרחי. זאת בעקבות חשיפת דו"ח של המנהל האזרחי לפיו הרשות נטעה מאות אלפי דונמים בשנים האחרונות ברחבי יהודה ושומרון.

על פי המתואר במסמך שנכתב ע"י ראש מדור חקלאות במנהל האזרחי עולה כי נטעו כ-400,000 דונם עצי זיתים ב-7 השנים האחרונות. וזאת בידיעת המנהל האזרחי, מהלך שקובע עובדות בשטח ומשנה את הסטטוס המשפטי של השטחים חלקם אדמות מדינה הסמוכים לישובים ישראלים. המסמך נחשף ע"י תנועת רגבים הפועלת בנושא לצד המועצה האזורית שומרון.

דגן: "מדובר במחדל עצום של המנהל האזרחי עצימת העיניים אל מול נטיעת עצי זיתים שבאה לקבוע עובדות בשטח וזאת בהשוואה לפעילות האובססיבית של המנהל האזרחי אל מול כל קראוון וכל צריף של ישראלים בשטח, היא לא פחות משערורייתית. עצימת עיניים כזו כמוה כשותפות.

המנהל האזרחי צריך להתעשת ולהבין את תפקידו בשטח. לא ייתכן שהמנהל האזרחי יפעל כאילו הוא דרג נבחר הקובע מדיניות ויסייע לאויב להשתלט על שטחים מחד ומאידך ינסה להכשיל את הישראלים המתגוררים ביו"ש, אם בהכבדה בירוקרטית שאין לה אח ורע על כל נטיעה של עץ במרחב ואם באכיפה סלקטיבית בכל הנוגע לבנייה.

הסיפור הזה נגמר. אנחנו לא נאפשר למצב הזה להמשך. אנחנו מצפים מהמנהל האזרחי להתנהל במקצועיות תוך שוויון לכלל הגורמים בשטח ולא כמו פוליטיקאים של מר"צ בתוך הגוף שאמור לדאוג לרווחתם של המתיישבים".