אושר בקריאה ראשונה החוק שיאפשר יצוא קנאביס הרפואי - 0404
+
אושר בקריאה ראשונה החוק שיאפשר יצוא קנאביס הרפואי שלמה מור, חדשות 0404

אושר בקריאה ראשונה החוק שיאפשר יצוא קנאביס הרפואי

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי), בקריאה ראשונה את הצעת החוק לייצוא קנאביס רפואי. הצעת החוק מעניקה למשטרה את סמכויות הפיקוח הנדרשות על מנת לפתוח את שוק הקנאביס הרפואי לייצוא מבלי לסכן את בטחון הציבור.

ארדן: "כשר לבטחון הפנים אחריותי המרכזית היא להגן על ילדי ישראל מהצפת המדינה בסמים על כל המשמעויות הנגזרות מכך. לכן גיביתי את בקשת המשטרה לקבל את הסמכויות הנדרשות לפיקוח על חוות הקנאביס, ולאכיפה כנגד המפרים את תנאי הרישיון, והכל על מנת לשמור על בטחון הציבור.

לפני כשנה סיכמתי את התנאים הנדרשים לקידום הנושא עם משרד האוצר, אך לצערי הם הופרו ואף קוצץ תקציב המשטרה ויכולות הפיקוח שלה ולכן החלטתי יחד עם יו"ר ועדת הפנים יואב קיש על קידום הצעת החוק שלו שתתן למשטרה את הסמכויות הנדרשות ותאפשר את תחילת הייצוא ללא עיכוב".

ח"כ יואב קיש: "החקיקה הזו היא בשורה למגדלים ולחקלאים. החוק יבנה את תשתית הפיקוח הנדרשת על מנת להגדיל את יכולת הייצור בישראל. המטרה היא להסדיר את ייצוא הקנאביס הרפואי ולאפשר יצירת שוק קנאביס רפואי לייצוא ישראלי – מהלך שיעניק לקופת המדינה לפי הערכות כמיליארד שקל בקירוב בכל שנה, תוך מתן כלים למשטרת ישראל לפקח כפי שנדרש".