בעקבות גילוי הסלמונלה בביצים משרד החקלאות פותח את היבוא - 0404
בעקבות גילוי הסלמונלה בביצים משרד החקלאות פותח את היבוא דוברות המשטרה

בעקבות גילוי הסלמונלה בביצים משרד החקלאות פותח את היבוא

בדו"ח שחיבר צוותה של הרופאה הראשית למחלות העוף בשירותים הווטרינריים שבמשרד החקלאות, ד"ר שגית נגר, עולה כי 10% מהמטילות שנבדקו בלולי הביצים בישראל נגועות בחיידק הסלמונלה וכ־30% מהביצים שנבדקו נמצאו נגועות בחיידק. בעקבות כך אישר משרד החקלאות לייבא ביצים לארץ.

לדו"ח המדובר משמעות דרמטית לאחר שבכתבה שפורסמה ב"ישראל היום" ועסקה באסדרה הכושלת של שוק הביצים בישראל, נחשפו הנתונים שמהם עולה כי הטענה שאיסור על יבוא ביצים מונע כניסת ביצים נגועות אינה נכונה, ודווקא חוסר התחרות מול השוק העולמי גורם לרשלנות בקרב המגדלים, לחוסר בהיצע לשוק, ושומר על מחיר יקר יותר לצרכן.

בעקבות הממצאים החליטו במשרד החקלאות להציב תנאים מחמירים ביותר לבעלי הלולים הישראלים, והתריע בפניהם כי "לא יינתן היתר אכלוס ללהקה חדשה שאינה עומדת בתנאים שהשירות העמיד".

"לאור ההנחה שחלק מבעלי הלולים לא יבצעו את שדרוג הלולים במועד, משרד החקלאות פותח מכסות ליבוא ביצים פטורות ממכס בכמות התואמת את המחסור הצפוי, ורישיונות היבוא ייצאו עם מכסות פטורות ממכס למחצית הראשונה של 2019", כך נכתב בהודעת המשרד.

הממשלה הציעה מענקים ללולנים על מנת לשפץ ולשדרג את הלולים שאינם עומדים בתנאים התברואתיים, אולם נציגי המגדלים לא הסכימו לתנאים ולמשרד החקלאות לא נותר אלא להתיר את היבוא על מנת שלא יורגש מחסור בקרב הצרכנים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]