שיא הגבורה: תלמידי "אורט רוגוזין" קיימו את 'ערב הגבורה' המסורתי - 0404
שיא הגבורה: תלמידי דוברות עיריית מגדל העמק

שיא הגבורה: תלמידי "אורט רוגוזין" קיימו את 'ערב הגבורה' המסורתי

חג החנוכה מסמל כידוע את אחד מאירועי הגבורה במורשת היהודית ומשם נולדה המסורת שמקיים בית הספר "אורט רוגוזין" מדי שנה "ערב גבורה" בערב נר ראשון של חנוכה לזכרם של בוגרי בית הספר שנפלו על משמרתם והדלקת נר עם המשפחות השכולות. לערב המרגש קדמו מפגשים עם המשפחות שסיפרו את סיפורם האישי של ילדיהם לתלמידים.

את הערב הובילה הרכזת החברתית ואחראית על ההכנה לצה"ל בבית הספר עדה הרשקוביץ והשתתפו בו ראש העיר אלי ברדה, יו"ר "יד לבנים ומשפחות שכולות ארמונד, בני משפחה ונציגי משפחות שכולות, ראש מנהל חינוך מלי אליגוב, מנהל בית הספר דודי גריסרו, מורים ותלמידי י"ב ששמעו במהלך הערב את סיפורו האישי מעורר ההשראה של איתן חרמון שנפצע במלחמת לבנון השנייה. חרמון נפצע קשה במלחמה, קטעו לו את הרגל ומשם במקום לשקוע את תוך הלא נודע החליט לרוץ מרתון ולא רק לרוץ מרתון, אלא לעשות את הבלתי יאומן, אדם קטוע רגל עם הרבה כוח רצון התמדה נחישות- הפך לשיאן ואלוף עולם במרתון לקטועי רגליים שנערך באוסטריה.

ראש העיר אלי ברדה אמר: "היה מרגש לראות את ההורים השכולים מחד, ולשמוע את תלמידי שכבת י"ב מבצעים את הטקס ברגש ובמקצועיות, עם דמעה מרצדת ובקול חנוק, מאידך. גבורתם ומורשתם של ילדינו היו ויהיו נר לרגלינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]