פייגלין למפקד מג"ב: "הצג ראיות חותכות המפריכות את טענת האישה שהופשטה ע"י שוטרים" - 0404
פייגלין למפקד מג יח''צ

פייגלין למפקד מג"ב: "הצג ראיות חותכות המפריכות את טענת האישה שהופשטה ע"י שוטרים"

בעקבות הדיווח על אישה שעברה התעללות קשה על ידי שוטרי מג"ב בעת פינוי מאחז גאולת ציון ביום שישי האחרון: משה פייגלין, יו"ר מפלגת זהות, פנה במכתב דחוף למפקד מג"ב: הצג ראיות חותכות המפריכות את גרסת האישה שעברה התעללות על ידי שוטרי מג״ב – או פתח בבדיקה דחופה ודאג להעמדת הפושעים לדין. כל עוד לא תעשה זאת, אאלץ להאמין לגרסת האישה.

כך כתב: "בימים האחרונים הגיע אלי סיפור מזעזע ומטריד ביותר, שצריך להדיר שינה מכל אזרח במדינת ישראל, לא כל שכן ממקבלי ההחלטות וממפקד מג"ב.

על פי עדות ששמעתי מגוף ראשון, ביום שישי האחרון הגיעו שוטרי מג"ב אל מאחז גאולת ציון ליד שילה, על מנת להרוס מבנים במאחז ולפנות תושבים.

לדברי אישה, המתגוררת עם בעלה וילדיה במאחז, נקטו שוטרי מג"ב באלימות רבה ביותר כלפיה וכלפי שלושת ילדיה, תוך שהם מפשיטים אותה לחלוטין מבגדיה, לעיני ילדיה ולעיני עשרות שוטרים ושוטרות, מצלמים את הסיטואציה כולה, צוחקים ונראים משועשעים מכל ההתרחשות.

על פי עדות האישה, רק לאחר למעלה משעה התירו לה שוטרי מג"ב להתלבש.

מדובר בסיפור מן החמורים ביותר בתולדות צה"ל, מג"ב ומשטרת ישראל, שצריך להרעיד את אמות הסיפים במדינה, ואני, באופן אישי, אעשה הכל כדי שכך אכן יקרה.

דובר מג"ב, אשר התראיין היום בתקשורת, הכחיש את הסיפור.

אני מודיעך באופן אישי, כל עוד לא נחשף התיעוד הגולמי והמלא של האירוע, באופן שאינו מותיר ספק בדבר נכונות הגרסה של דובר מג"ב – אמשיך להאמין לגרסת האישה, אתייחס לכך כאל אונס קבוצתי של ממש שעברה בידי שוטרי מג"ב ואעשה הכל על מנת שהפושעים יבואו על עונשם. הדבר דורש את טיפולך הדחוף, המהיר והמיידי, על מנת לברר את הנושא ולהעמיד את האחראים לדין".

כזכור, המשטרה הכחישה את האירוע ואמרה כי המתיישבים הפעילו אלימות קשה נגד השוטרים.

ממשטרת ישראל נמסר: "לצערנו שוב אנו נתקלים בהכפשות וטענות שווא כלפי לוחמים שביצעו את תפקידם ללא דופי. מבירור הפרטים וצפייה בתיעוד המבצעי של האירוע, עולה כי האשה היא זו שנקטה באלימות מילולית, גזענות והתנגדות אקטיבית כלפי הלוחמים שבאו לבצע את המשימה שהוטלה עליהם ולא להפך.

הכוחות שפעלו באזור נתקלו באלימות קשה מצד המתיישבים שהתנגדו תוך שימוש ציני בילדים ותינוקות חסרי ישע בניסיון לסכל את פינוי והריסת המבנים הבלתי חוקיים כדין. באחד המבנים התבצרו שתי נשים עם ילדים כשאחת מהן התנגדה לפינוי באלימות תוך קריאות גזעניות כלפי השוטרים שנאלצו לפנותה תוך שמירה על כבודה ככל שניתן, למרות שהיא זו שלא שמרה על כבודם של לובשי המדים והייתה רחוקה מלנהוג כמי שמבקשת להגן על ילדה.

התיעוד של האירוע מוכיח כי האשה בהתנגדותה האלימה היא זו שגרמה לכך שנפל כיסוי ראשה ובטענותיה לא עולות בקנה אחד עם המציאות. מן הראוי שאלו שבחרו להציג את המקרה תוך סילוף העובדות יעשו חשבון נפש לאור הסרטון שמוכיח התנהלות מקצועית ורגישה של השוטרים אל מול התפרעות והתנהגות אלימה וחסרת אחריות מנגד, ויותר מכך מן ראוי שטרם הבחירה לפרסם הכשפות שקריות מעין אלו – יוצג המקרה נאמנה לאמת המתועדת.

היות ונודע לנו שהוגשה בנושא תלונה במח״ש, הרי שאנו מנועים מלחשוף בתקשורת את התיעוד המלא שברשותנו ע״מ שלא לשבש את חקירה. כשהחקירה במח״ש תסתיים, אנו נפעל להוציא את האמת לאור ונבחן נקיטת צעדים נוספים בהתאם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com