לראשונה מאז הגירוש: ביקורי בתי ספר לאזורים שפונו בהתנתקות - 0404
+
לראשונה מאז הגירוש: ביקורי בתי ספר לאזורים שפונו בהתנתקות

לראשונה מאז הגירוש: ביקורי בתי ספר לאזורים שפונו בהתנתקות

לראשונה מאז הגירוש הגיעו השבוע ביקורי בתי ספר לאיזורים שנעקרו בהתנתקות.

כ-100 תלמידי בתי ספר הגיעו השבוע לביקור בישוב שפונה בהתנתקות שא-נור שבשומרון, זאת כחלק מיום אזכרה אותה מקיימת מדי שנה המועצה האזורית שומרון לזכרו של לוחם האצ"ל ברוך מזרחי שהיה מוסלמי, התגייר והצטרף לשורות בית"ר והאצ"ל ונהרג במלחמת יום העצמאות. הקרב האחרון בו השתתף ברוך מזרחי התקיים סמוך לישוב שנעקר ב-2005 שא-נור. מזרחי נהרג שם וגופתו נמצאה ע"י חבריו מייד לאחר מלחמת ששת הימים – אז שוחרר האיזור מהכיבוש הירדני.

תושבי שא-נור שמעו את סיפורו והחליטו להנציח את זכרו ולאמץ את זכרו זאת משום שלא הייתה לו משפחה. לפני כ-3 שנים לקחה על עצמה המועצה האזורית שומרון שבראשה עומד יוסי דגן מגורש משא-נור בעצמו ומי שהוביל את הנצחתו במהלך השנים, לאמץ את זכרו של ברוך מזרחי ומקיימת לו אזכרה ממלכתית בשיתוף תנועת בית"ר שומרון, נעים להכיר וותיקי לוחמי האצ"ל.

השנה הצטרפו לטקס האזכרה גם תלמידי בתי הספר. ביניהם תלמידי בתי ספר ראשית ובכך הפכו לתלמידים הראשונים שהגיעו כחלק מטיול בית ספר לאיזור שפונה בהתנתקות.

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "זו בשורה גדולה והתרגשות. בוודאי כמגורש משא-נור. שמחנו לראות את התלמידים מטיילים ונחשפים לראשונה למורשת של ברוך מזרחי. של הישוב שא-נור. התקווה שלנו היא כמובן תמיד לחזור הביתה ואני מקווה שזה צעד ראשון בכיוון. עצם העובדה שתלמידים יכולים להגיע לכאן, שהאיזור נשאר בשליטה ישראלית מלאה, מוכיחים שגורשנו מכאן סתם ובשל אכזריות שאין לה מקום. אנחנו מצפים מהממשלה הזו לתקן את האיוולת והעוול ולאפשר לנו לחזור הביתה".