איך שגלגל מסתובב לו: אבן מפיגוע אבנים תהפוך לאבן הפינה של פנימייה בשומרון - 0404
+
איך שגלגל מסתובב לו: אבן מפיגוע אבנים תהפוך לאבן הפינה של פנימייה בשומרון הרב איתמר ליברמן

איך שגלגל מסתובב לו: אבן מפיגוע אבנים תהפוך לאבן הפינה של פנימייה בשומרון

ראש ישיבת בני עקיבא – נר תמיד בחשמונאים, הותקף הבוקר (ראשון) באבנים כשנסע בסמוך לנווה צוף שבשומרון. באורח נס, האבן, שחדרה את שמשת רכבו, לא פגעה בו והוא לא נפצע. ראש הישיבה סיפר כי הוא קיבל החלטה לקחת את האבן שפגעה ברכבו ולהפוך אותה לאבן הפינה לפנימייה שנבנית כעת בישיבה.

"הבוקר, בשעה 6:30 ליד נווה צוף, אבן גדולה חדרה לרכבי ופגעה בי. היא נזרקה בעוצמה אדירה ועברה שמשה ממגונת. ב"ה לא נפצעתי. מהבוקר אני עסוק במחשבות מה רצה לעשות מי שזרק את האבן.

שאמות, שנהיה עצובים, שנחלש ציבורית, שנפחד ליסוע כאן, שפחות נהיה כאן… אני מודיע כאן לערבי הפחדן זורק האבן, ודרכו לכל העולם: אנחנו בע"ה נהיה יותר חיים, יותר שמחים, יותר לומדים תורה, יותר מתנדבים ונהיה פה יותר!!! בכל המובנים.

בימים אלו מסתיימת בניית הפנימייה הראשונה בישיבת נר תמיד. מתרגשים ושמחים מהרגע, החלטנו שהאבן שנזרקה עלי ונמצאת כעת ברכבי, תהפוך להיות אבן הפינה לפנימייה הבאה. "אבן מאסו הבונים הייתה לראש פינה".

מי שחשב הבוקר להחליש אותנו, יקבל אותנו הרבה יותר חזקים! ערבי יקר, תודה רבה על הניעור… כנראה אנחנו היינו צריכים את החיזוק הזה. זה התנפץ עלי טוב הבוקר, נזכרתי שאנחנו בנים של שמעון החשמונאי שאמר לאנטיוכוס: "לא ארץ נוכריה לקחנו ולא על נוכרים השֹתררנו, אלא על נחלת אבותינו, אשר נכבשה בידי אוייבינו באחת העיתים בלי צדק. ואנחנו, כאשר הייתה לנו שעת כושר, השיבונו אלינו את נחלת אבותינו".

חנוכה שמח, איתמר ליברמן, ישיבת נר תמיד".