התנועה לאיכות השלטון לארדן: "מינוי אדרי למפכ"ל לאחר פסילתו בוועדה הינו מהלך לא ראוי" - 0404
+
התנועה לאיכות השלטון לארדן: "מינוי אדרי למפכ"ל לאחר פסילתו בוועדה הינו מהלך לא ראוי" יונתן סינדל, פלאש 90

התנועה לאיכות השלטון לארדן: "מינוי אדרי למפכ"ל לאחר פסילתו בוועדה הינו מהלך לא ראוי"

התנועה לאיכות השלטון שיגרה היום (שני), מכתב לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ובו דרישה שלא להביא את מינוי ניצב משה (צ'יקו) אדרי למפכ"ל לאישור הממשלה, זאת לאחר שהוועדה למינוי בכירים החליטה להמליץ על פסילת מועמדותו. "לא ראוי להביא לאישור הממשלה מינוי לתפקיד בכיר שוועדה מקצועית שמונתה על ידי הממשלה עצמה – סברה כי הוא אינו ראוי"

מהתנועה נמסר: "ב-30.11, לאחר "מרתון דיונים" לילי, החליטה הוועדה המייעצת למינוי בכירים בשירות המדינה (ועדת גולדברג) להימנע מלהמליץ על מינויו של ניצב משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. הוועדה נימקה את החלטתה, בין היתר, בבעייתיות שמצאה בפגישה שערך ניצב אדרי עם עו"ד פיני פישלר, סנגורו של מר רפי רותם, שהתקיימה שלושה ימים לפני שהופיע בפני הוועדה.

לאחר הודעת הוועדה על החלטתה התפרסמו ידיעות לפיהן בכוונת השר ארדן להביא את מינויו של אדרי בפני הממשלה – על אף החלטת ועדת גולדברג. אנו סבורים כי לא ראוי להביא לאישורה של הממשלה מינוי לתפקיד בכיר, לאחר שוועדה מקצועית שמונתה על ידי הממשלה עצמה לבחון את אותו המינוי – סברה כי הוא אינו ראוי.

אמנם מדובר בוועדה מייעצת, אך יש לתת להחלטתה משקל רב ביותר, במיוחד כשמדובר במפכ"ל משטרת ישראל, שהינה הרשות המופקדת על אכיפת החוק במדינה. על משטרת ישראל להוות דוגמה לציבור לעניין שמירה על החוק, על כללי המנהל התקין ועל טוהר המידות. במקום בו מצאה הוועדה סדק במינוי המפכ"ל המיועד – הדבר עלול להשליך על כל משטרת ישראל ואזרחי המדינה.

ישנה חשיבות עליונה במינוי האנשים הראויים ביותר והמתאימים ביותר, ערכית ומקצועית, לתפקידים בכירים במשטרת ישראל. לאור כך אנו קוראים לשר לביטחון הפנים לנהוג על פי המלצת הוועדה ולהימנע מלהביא את מינוי של ניצב אדרי לאישורה של הממשלה".