נתניהו: "למפכ"ל תהיה עבודת שיקום גדולה בגלל אי אמון הציבור במשטרה" - 0404
נתניהו: 0404

נתניהו: "למפכ"ל תהיה עבודת שיקום גדולה בגלל אי אמון הציבור במשטרה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (ראשון) לראשונה להמלצת המשטרה להעמידו לדין במסגרת תיק 4000. נתניהו תקף את המפכ״ל ואמר כי כל הליך החקירות היה מזוהם.

נתניהו: "איך תזמנו את ההמלצות ליום האחרון של המפכ"ל? נס חנוכה אמיתי. זה מוכיח את מה שאני אומר לכם מהיום הראשון. זה משחק מכור מראש. אי אפשר לצפות לתוצאה אחרת בתהליך שהיה נגוע לחלוטין בהדלפות. הגיע הזמן להגיד כמה דברים ואני אומר אותם ואני לא מפחד. אני חזק. דברים שכל אחד מרגיש במעיים שלו שמשהו לא בסדר. אי אפשר לצפות לתוצאה אחרת כשראשי המערכת טענו שאני שלחתי חוקרים פרטיים נגד המשטרה ושרעייתי שרה שלחה את קצינת המשטרה צ' להתלונן על הטרדה מינית נגד ראש היחידה החוקרת. איזה טענות איומות – פשוט לא יאומן. אתם זוכרים איך הטענות המטורללות הללו, שכאילו פעלנו נגד החוקרים, פורסמו בקול רעש גדול בשעות השיא של הטלוויזיה? שמתם לב איך הן התפוגגו בקול ענות חלושה… בקול דממה דקה. דממה מוחלטת. מילה לא דיברו על זה שההאשמות האלה מצד בכירי המערכת נגדי ונגד שרה, אשמות איומות, התפוגגו כאבק. לא רק שאף אחד לא נתן על כך את הדין, אלא שאותם בכירים המשיכו לנהל את החקירות נגדי ונגד שרה והמשיכו ללוות אותן למרות שהיו בניגוד עניינים מובהק. בכל מקום הם היו נפסלים על הסף.

איך אפשר לנהל חקירה נקייה כשבכירי המשטרה אומרים שאני ורעייתי שלחנו חוקרים נגדם? אני לא נכנס לסיפורי סיקול מועמדים, סיפור גל הירש… יהיה זמן לזה. או ליועץ פוליטי ששכר המפכ"ל במיליוני שקלים על חשבון אזרחי ישראל, או תכנית טלוויזיה שבא התראיין המפכ"ל שהודה שביצע עבירה והדליף מתוך חקירה. גם לא חקרו עשרות שרים וחברי כנסת, כולל את עד המפתח יאיר לפיד, שנפגש בסתר, בחשאי, עשרות פעמים עם נוני מוזס ושכולם פעלו להעביר את החוק שהיה סוגר את ישראל היום, חוק שאלמלא ההתנגדות שלי היה עובר בכנסת ומכניס הון עתק לכיסיו של נוני מוזס. אותם שרים קיבלו סיקור אוהד, מלטף מנוני מוזס. כמובן שבהם לא נוגעים ואותי, שקברתי את החוק, חוקרים.

אני לא חושב שזה בריא בדמוקרטיה שהמשטרה תחקור יחסי עיתונאים-פוליטיקאים, אבל אם חוקרים, שיחקרו את כולם. אם חוקרים – אהלן וסהלן, תחקרו את כולם. זמן לומר את האמת, שאזרחי ישראל יודעים אותה. הוציאו עשרות ואולי מאות מיליונים על חקירות סרק, אבל את זה – סיקור אוהד לעשרות ח"כים בכנסת תמורת חקיקה בכנסת… את זה לא חקרו. אתם מכירים את זה – לא ביבי, לא חוקרים.

אינני יודע מי יהיה המפכ"ל הבא, אבל אני יודע דבר אחד: תהיה לו עבודת שיקום גדולה מאוד כי האמון של הציבור במשטרה הוא לא בשיא של כל הזמנים, כי אף אחד לא טיפש פה… והרי יגידו איך אתה אומר את הדברים האלה. תפסיקו להתחסד, כולם רואים את זה. משחק מכור מראש. לכן, ההמלצה לא מפתיעה והעיתוי לא מפתיע. אני עוד מדבר במתינות לעומת אזרחי ישראל. אני לא מדבר על הלוחמים והלוחמות, לא על כל הקצונה הבכירה. אומר משהו שישמח אתכם: ישראל היא מדינת חוק ולהמלצות המשטרה אין שום תוקף חוקי".

נתניהו הוסיף ואמר: "לא נתתי לאלוביץ כלום ולא קיבלתי ממנו כלום. קיבלתי את כל ההחלטות שרק טובת ישראל עומדת לנגד עיניי. התהליכים היו ראויים לחלוטין. מיזוג בזק-יס אושר כראוי במשך שנים בתהליך מתועד וסדור על ידי כל הגורמים המקצועיים".

"לא רק שאלוביץ לא קיבל ממני כלום, בתקופתי כשר תקשורת בזק והוא הפסידו הון עתק. כשר תקשורת הנהגנו את רפורמת השוק הסיטונאי שהורידה את מחירי האינטרנט ומוטטה את מניית בזק. רפורמה שפגעה קשות באלוביץ. כלומר בזק לא קיבלה דבר היא רק הפסידה. אז תשאלו, מה אני קיבלתי? אז אגיד לכם – קיבלתי סיקור איום ונורא בוואלה. תודה רבה. וואלה הוא אתר שמאלני שנותן לי סיקור שלילי במשך שנים ובייחוד ערב הבחירות האחרונות", אמר ראש הממשלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com