הכירו את מדריך הכושר שלא נותן למגבלה לעצור אותו - 0404
הכירו את מדריך הכושר שלא נותן למגבלה לעצור אותו באדיבות המצולם

הכירו את מדריך הכושר שלא נותן למגבלה לעצור אותו

אור איטח (23) מהיישוב מתן (ליד כפר סבא), נולד כלקוי שמיעה. "ההורים שלי גילו את זה בגיל 3 והרכיבו לי שני מכשירי שמיעה", הוא מספר לחדשות 0404. "בגיל 15 התחרשתי באוזן שמאל, מסיבה לא ידועה. זו הייתה מכה קשה עבורי והיה לי קושי רב במסגרת השומעים בחטיבה, לכן עברתי לתיכון מקיף יהוד, לבית ספר משולב שבו לומדים יחד שומעים וחירשים, ושם השתלבתי היטב".

"עד לפני ההתחרשות באוזן שמאל הייתי משתלב טוב בזכות שני מכשירי השמיעה שלי, היו לי חברים רבים ולא נתקלתי בקושי רב. הרגשתי די רגיל למעט במקרים חריגים. בגיל 15, כאשר התחרשתי באוזן שמאל – התרסקתי. הרגשתי שאני שומע הרבה פחות ולקחתי את אבדן השמיעה מאוד קשה. זה הגיע למצב שבכיתה ט' לא הלכתי ללימודים במשך חצי שנה"

באדיבות המצולם


"ההורים והמורים ניסו לעזור לי רבות והפתרון הכי טוב שהציעו עבורי הוא להשתלב במקיף יהוד עם חירשים ושומעים. אין ספק שזאת הייתה הבחירה הטובה עבורי. תקופת התיכון בעיניי היא התקופה הכי טובה שעברתי. רכשתי המון חברים חירשים וכבדי שמיעה, רכשתי את שפת הסימנים לראשונה בתיכון ומצאתי את אהבת חיי בזכות התיכון. מחוץ לתיכון אני עדיין חווה קשיים, מפני שהשמיעה הידרדרה, אך התרגלתי למצב. היום אני עם יותר ביטחון משהייתי בגיל 15.  אני לא מתבייש לשאול שוב ושוב 'מה?'".

אור עובד כמאמן כושר. הוא מספר: "בשנת 2014 התנדבתי בצבא כמדריך אימון גופני למשך שנתיים, מה שהתחיל לי את הקריירה. לפני כחצי שנה פתחתי סטודיו בגינה לאימונים אישיים, זוגיים וקבוצתיים, העוסקים באימוני כוח למטרת חיטוב הגוף, פיתוח שריר, חיזוק השרירים ובריאות כללית. יוצא לי לעבוד עם מגוון אוכלוסיות – בני הגיל השלישי, ילדים, נערים , נשים לאחר לידה ועוד. מגיעים אלי גם שומעים וגם חירשים"

איך החוויה לעסוק במה שאתה עוסק כאדם לא שומע?

"החוויה לעסוק בתחום שלי כמאמן כושר אישי היא חוויה מאוד מאתגרת ומאוד לא קלה, אך אפשרית בהחלט. אין דבר העומד בפני הרצון. בהתחלה מאוד חששתי מהתחום הזה מכיוון שזה דורש תקשורת מילולית רבה מאוד, אבל אני מצליח לעשות את זה באופן מעולה. בצבא קיבלתי המון כלים איך לשפר את הגישה, את הביטחון ועוד, וגם בקורס האזרחי. עם אנשים חירשים טיפה יותר קל, כי העולם קטן והשפה נורא מגבשת וכולם מכירים את כולם" .

מי ההשראה שלך?

"דווין רוק, המכונה דה רוק, הוא השראה ענקית בעבורי. אני מעריץ אותו. החיים שהוא עבר, איך שהתחיל ממתאגרף והפך לשחקן קולנוע אחד המעורכים ביותר בעולם, הסרטים שהוא עשה. ההשקעה שלו באימונים ובגוף.

מה המסר שהיית רוצה להעביר לאנשים אחרים מהקהילה? 

"לא לפחד! לא להתבייש! לעשות, להעז ולהתפרץ. תוכיחו שאתם מסוגלים לעשות דברים כמו שאר האנשים. אם יש לכם חלום – לכו והגשימו אותו. תראו לעולם ששום מגבלה לא תעצור אתכם".

מה דעתך על עמותת שמעיה, המטפלת בזכויות החירשים?

"אני יכול לומר שבזכות שמעיה הרבה אנשים פורצים גבולות, מתגלים ומגשימים חלומות. גם הרבה אנשים התחילו לעסוק במה שהם אוהבים בזכותם. בנוסף, שמעיה נותנת חשיפה לבעלי מקצוע ומשווקת ומפרסמת אותם. זה מאוד יפה בעיניי ומאוד מרשים בעיניי, ואני גאה בהם על עבודת הקודש שלהם".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com