כל מה שצריך לדעת לפני שמחליפים מצבר לרכב - 0404
כל מה שצריך לדעת לפני שמחליפים מצבר לרכב צילום: Pixabay

כל מה שצריך לדעת לפני שמחליפים מצבר לרכב

המצבר הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר שיש ברכב. הוא מעניק את הכוח החשמלי לרכב – בזכותו ניתן להתניע את הרכב ללא בעיות, לשמוע מוסיקה ברדיו במהלך הנסיעה ולהשתמש בשירותי GPS. הצרות מתחילות כאשר המצבר מתחיל לגסוס עד שהוא מפסיק לפעול לגמרי. במקרה כזה יש צורך לבצע החלפת מצבר לרכב. אך לפני שמחליפים את המצבר של הרכב, חשוב להבין כמה דברים חשובים: אילו סוגי מצברים קיימים? האם כדאי לקנות מצבר זול? ועוד.

איך יודעים שהגיע הזמן להחליף את המצבר?

מצבר לרכב עמיד בדרך כלל למשך שלוש או ארבע שנים. לאחר מכן, הוא מתחיל להראות סימני גסיסה ויש צורך להחליפו. אלה כמה סימנים המעידים על כך שכדאי לפנות למומחים להחלפת מצבר:

קשיים בהתנעת הרכב – אתם מגלים בכל פעם מחדש עד כמה קשה להתניע את הרכב שלכם. ייתכן שאתם נאלצים לסובב את המפתח כמה פעמים לצורך ההתנעה.

רעשים – לא זו בלבד אתם מתקשים להתניע, הרי שהמנוע משמיע רעשים או מעין תקתוקים.

תאורה עמומה – גם אם אתם מצליחים להתניע את הרכב מהפעם הראשונה, אתם מגלים כי האורות של המצבר עמומים: התאורה בלוח המכוונים אינה חזקה, צלילי הרדיו מקוטעים ואינכם יכולים להשתמש ב-GPS שברכב.

היחלשות המזגן – המצבר אחראי על תפעולו של המזגן, בייחוד בחודשי הקיץ החמים. כך שאם המזגן נחלש או מפסיק לפעול, חשוב לבדוק תחילה את המצבר.

האם כדאי לרכוש מצבר יד שנייה?

החלפת מצבר היא הוצאה כלכלית משמעותית למדיי, וישנם אנשים המעוניינים במצבר לרכב יד שנייה על מנת לחסוך בכסף. אמנם מצבר כזה זול יותר ממצברים חדשים מהניילונים, אך הוא כולל לא מעט בעיות שעלולות להוביל בסופו של דבר להוצאות כלכליות בלתי צפויות. ראשית, מצבר יד שנייה מיועד יותר לנסיעות קצרות.

אם אתם נוסעים למרחקים ארוכים, אתם זקוקים למצבר חדש, חזק ואיכותי אשר לא יתקלקל בדרך. שנית, מצבר יד שנייה מחייב בדיקה מדוקדקת יותר של איש מקצוע. בעוד שעבור מצבר חדש די לבצע בדיקה תקופתית של אחת לחצי שנה או שנה, הרי שבמקרה של מצבר יד שנייה הביקור אצל חשמלאי רכב עשוי להפוך לתכוף יותר.

להכיר את סוגי המצברים ולדעת להתאים אותם לרכב

התאמת מצבר לרכב חשובה מעין כמותה. לפני החלפת המצבר, עליכם להתייעץ עם חשמלאי מוסמך על מנת לדעת איזה מצבר מתאים לרכב שלכם. אלה כמה מבין סוגי המצברים שכדאי להכיר:

מצברי התנעה – אלה המצברים הנפוצים במרבית הרכבים. המצבר מספק כוח חשמלי לרכב ומטעין את עצמו תוכך כדי נסיעה. הוא זקוק לטיפול תקופתי הכולל בדיקת מפלס המים ובחינת מצבם של הכבלים.

מצברי ג'ל – מדובר במצברים חזקים ועמידים. הם לא מתאימים לכל רכב, ולכן חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע לפני שמתקינים אותם. על כל פנים, בניגוד למצברי התנועה, הם אינם דורשים תחזוקה שוטפת.

מצברי פריקה עמוקה – מצברים המתאימים יותר לכלי רכב חשמליים דוגמת הקולנועית. יש להם יכולת פריקה עמוקה.

החלפת מצברים עד הבית

לא נעים להיתקע עם רכב בלתי מתניע. בחברת מאור מצברים מבינים את עוגמת הנפש והתסכול הנגרמים כתוצאה מרכב שאינו יכול לנסוע, ולכן מספקים שירותי מצבר לרכב עד הבית. צוות של מקצוענים מגיע לביתו של הלקוח (או לכל מקום שבו הוא נמצא) על מנת לבצע בדיקת טעינה ולהתקין את המצבר. החלפת המצבר מתבצעת לכלי רכב שונים: אופנוע, טרקטורון, רכב פרטי, קולנועית, משאית ועוד. הצוות המקצועי זמין בכל עת ונכון לענות על כל שאלה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com